29. Aprila 2022.

Ni Marsej nije zaustavio Fejenord – Lester i Roma ostavili odluku za revanš

Tim iz Roterdama je stekao prednost protiv Olimpika iz Marseja rezultatom 3:2 (2:2), dok su Lester i Roma remizirali rezultatom 1:1 (0:1).

Mnogo veći spektakl videli smo na stadionu “De Kujp” gde su goleadu najavila dva velika promašaja napadača francuskog tima Dijenga.

To je kaznio Desers pogotkom u 18. minutu, a samo dva minuta kasnije i Sinistera za ekspresnih 2:0 u korist domaćih.

Ipak, samo sedam minuta kasnije je Dijeng pogodio iz mnogo teže pozicije za 2:1, da bi u 40. Gerson potpuno neutralisao prednost Fejenorda.

No, hrvatski štoper Duje Ćaleta-Car se potrudio da Fejenord ipak dobije prednost, i to samo nekoliko sekundi nakon što je Olimpik krenuo sa centra u drugom delu.

Vraćena mu je lopta sa centra, on je prekratko dodao do golmana i Desers je to presekao za erupciju u Roterdamu.

Iako je ostalo još celo poluvreme do kraja, ispostavilo se da više nije bilo pogodaka do kraja, pa će na “Velodromu” Fejenord imati minimalnu zalihu.

Kada je reč o duelu Lestera i Rome, domaći tim je od prvog minuta jurnuo ka golu Ruja Patrisija, ali je “vučica” prva došla do prednosti, već u 15. minutu.

Lorenco Pelegrini je odlično utrčao iza leđa “lisica” i proturio loptu kroz noge Kasperu Šmajhelu. Kapiten Rome je bio uspešniji u toj situaciji od kapitena Lestera.

Domaći tim je nastavio “krvavo” da radi za izjednačenje, imao je veći posed lopte i mnogo više šuteva ka golu rivala.

Međutim, Roma se dobro branila, ali sredinom drugog dela je počela previše da se uvlači u krilo svom golmanu i to joj se osvetilo.

Igrao se 67. minut kada je Barns odlično probio po levoj strani i pronašao Ademolu Lukmana pred golom, mada iz nekih uglova deluje da je možda i Manćini ubacio loptu u sopstvenu mrežu.

U svakom slučaju, Lester je zasluženo izjednačio, u nastavku imao još nekoliko opasnih akcija, ali nije stigao do preokreta, pa će se na revanš u Rimu za sedam dana ići u potpunom egalu.