6. Januara 2020.

“Nestvarni” Ronaldo – tri gola i asistencija u pobjedi Juventusa

Nova sjajna partija fudbalera Juventusa donela ih je na prvo mesto na tabeli ispred Intera i Lacija koji nešto kasnije igraju svoje mečeve.

Nova “žrtva” torinskih crno-belih bila je ekipa Kaljarija, koja je, rezultatski, bila ravnopravni protivnik tokom prvih 45 minuta, da bi ih kasnije Kristijano Ronaldo faktički “samleo”.

U tom prvom poluvremenu je Juventus dominirao, imao 10 udaraca na gol gostiju koji su samo jednom zapretili “staroj dami”, ali taj šut je bio veoma neprecizan i bez golova se otišlo na “veliki odmor”.

Italija, 18. koloBreša – Lacio 1:2 (1:1)
20.45 Napoli – Inter

Po povratku u igru, videli smo da je Juventus bio rešen da ovaj meč pobedi i već posle nekoliko minuta Ronaldo postiže prvi pogodak za vođstvo crno-belih.

Potom su imali jedanaesterac koji je takođe Ronaldo realizovao, da bi portugalski fudbaler asistirao Gonzalu Iguainu za velikih 3:0, a potom je popularni “CR7” postavio i konačnih 4:0.

Fudbaleri Milana razočarali su svoje navijače još jednom i odigrali na “San Siru” meč bez golova. “Debi” je zabeležio i Zlatan Ibrahimović, a nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, navijači su bili vrlo nezadovoljni i to svojim ljubimcima i pokazali.

Atalanta igra još jednu sjajnu sezonu. Alehandro “Papu” Gomes je već u 11. minutu doneo vođstvo domaćinu,da bi to uvećao Frojler na 2:0 već u 34. minutu, a Robin Gonsens pre odlaska u svlačionice postiže i treći pogodak.

Slovenački fudbaler Josip Iličić postigao je još dva gola i tako postavio konačnih Atalanta 5, Parma 0 što ostavlja plavo-crne u igri za odlazak u Ligu šampiona.