19. Decembra 2019.

Nestvaran poraz Frankfurta, Bajern se izvukao u nadoknadi vremena!

Ekipa iz Frankfurta je posle pola sata igre vodila sa 2:0, a konačan rezultat duela je bio 4:2 za gostujuću ekipu.

Srpski reprezentativac Filip Kostić je bio najzaslužniji za golove poraženog tima, pošto je asistirao kod oba.

Prednost od 2:0 nije bila dovoljna domaćem timu da ostvari pozitivan rezultat, pošto su gosti najpre u 44. minutu preko Jonasa Hektora smanjili na 2:1, da bi u 72. minutu izjednačenje doneo Sebastijan Bornau.

U 81. minutu je preokret kompletirao Dominik Dreksler, da bi trijumf gostiju u nadoknadi vremena, odnosno 94. minutu potvrdio Ismail Kobs.

Fudbaleri Menhengladbaha su golovima Alesana Plee u 46. i Larsa Štindla u 67. minutu ostvarili trijumf nad Paderbornom i obezbedili sebi izjednačenje sa Lajpcigom na vrhu tabele Bundeslige.

Obe ekipe imaju po 34 boda, ali Lajpcig ima prednost zbog bolje gol razlike, dok iza njih slede Bajern i Dortmund sa po 30 bodova.

Minhenska ekipa je nova tri boda obezbedila pobedom na gostovanju Frajburgu rezultatom 3:1, do koje je stigla tek u nadoknadi vremena drugog poluvremena.

EPA-EFE/DAVID HECKER

Branilac titule je poveo u 16. minutu preko Roberta Levandovskog, izjednačio je Vinčenco Grifo u 59. minutu, a pravi spektakl je viđen u finišu.

Najpre je u drugom minutu nadoknade vremena Džošua Cirkzi doneo prednost Bajernu, a tri minuta kasnije je pobedu potvrdio Serž Gnabri.

Utakmicu bez pobednika su odigrali Volfsburg i Šalke, a ona je završena rezultatom 1:1.

Gosti su stigli do prednosti u 51. minutu preko Ozana Kabaka, da bi u 82. konačan ishod postavio Kevin Mbabu.