19. Oktobra 2020.

Nestvaran kolaps Totenhema!

Spursi su u 5. kolu Premijer lige remizirali sa Vest Hemom rezultatom 3:3.

Izabranici Žozea Murinja razbili su “čekićare” u prvih 15 minuta i čuvali mudro čuvali prednost, dok sve nije otišlo dođavola.

Već u prvom minutu Hari Kejn je poslao fantastičan pas za Hjeon-Min Sona, koji je sjajno plasirao loptu za 1:0.

U osmom minutu Son se revanširao Kejnu, koji je sa ivice kaznenog izuzetnim udarcem još jedanput matirao Lukaša Fabijanskog.

Kejn je bio strelac i trećeg gola posle dobrog centaršuta Rehuliona, koji ga je pogodio u glavu – za 3:0.

Na ovom meču debitovao je sa klupe i Garet Bejl, povratnik u London posle dugog, uspešnog perioda u Real Madridu.

Vest Hem je u nastavku imao jednu odličnu šansu kada je Pablo Fornals promašio prazan gol, pa je, s obzirom da je u 80. minutu bilo 3:0, delovalo kao da je sve gotovo.

U 82. minutu dešava se prva neprijatnost za domaćina pošto gol postiže Balbuena, a alarmi se potpuno pale samo tri minuta kasnije posle autogola Davinsona Sančesa.

Potpuno šok na stadionu Totenhema desio se u četvrtom minutu sudijske nadoknade posle projektila Manuela Lancijina za 3:3.

U šestom kolu Totehnem gostuje Barnliju, a Vest Hem dočekuje Mančester siti.