14. Februara 2022.

Nervozni Vlahović zamalo kažnjen: Juventus izbjegao poraz u 92’

Torinsku “Stara dama” od poraza i Dušana Vlahovića od uloge tragičara delio je jedan i po minuta, sve do poslednjeg kornera.

Tada je najviši u skoku bio brazilski defanzivac Danilo i spasao Juventus bolnog poraza u borbi za Ligu šampiona, ali i Vlahovića koji je mogao da bude kažnjen za promašaje.

Srpski golgeter nije imao ni sreće da da na trećoj uzastopnoj utakmici za Juventus bude strelac. Imao je najmanje pet šansi, ali ga je skoro do ludila dovodio golman Marko Sportijelo, odbranivši mu dva puta na neverovatan način.

Nije Vlahović jedini promašivao, za njim su i Paulo Dibala, Alvaro Morata se takođe nekoliko puta nije snašao, ali najviše će da žali srpski reprezentativac.

Koliko ga nije htelo, iskazao je i nervozu kada je dobio žuti karton u finišu prvog poluvremena zbog prigovora, od velike želje da napravi novi iskorak.

Želeće što pre zaboravi ovu utakmicu koju je za Juventus spasao baš čovek koji je bio iza njega prilikom kornera i poslao je u mrežu za konačnih 1:1.https://streamja.com/embed/jeeXl

Imaće za čime da žali i Atalanta, koja je bila blizu podviga i da preskoči Juventus u borbi za elitu.

Ispred svih rezervista Ruslan Malinovski. Poslao je pravu “bombu” u gol “Stare dame” iz kratkog dodavanja prilikom slobodnog udarca, na 14 minuta do kraja i činilo se da sav plen ostaje u Bergamu.https://streamja.com/embed/lXXn3

Međutim, u već opisanom scenariju se tim Masimilijana Alegrija izvukao…

Da ovo neće biti veče Vlahovića, a hoće golmana Sportijela, videli smo već u trećem minutu.

Lepo je gađao, pravo u rašlje, ali se rezevni čuvar mreže “boginje” (povređen Muso) i izbacio loptu u korner.

Već do 30. minuta Vlahović je imao još tri šanse, glavom dva puta je slabo pokušao, a još jednom mu je odbranio golman Atalante posle udarca iz okreta.

Na sve to i Dibala je promašio izgrednu šansu i činilo se da Juventus ima sve u svojim rukama.

Ipak, malo je falilo da stigne prava kazna… Luis Murijel je imao prazan gol posle istrčavanja Vojćeha Ščesnog i očajno je šutirao, pa se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku je Vlahović ostao u neverici kada mu je Sportijelo još jednom odbranio već “viđen gol”, da bi se Atalanta više otvorila i krenula po gol.

Poslao je raketu Malinovski, a Hans Hatebur propustio da dokusuri rivala kada je sa par metara pogodio prečku, a morao je da sve reši.