ABA liga, 23. kolo:
Crvena zvezda – FMP 101:71
Hala: Aleksandar Nikolić
Sudije: Dragan Porobić, Ivan Stefanović, Aleksandar Milojević

Ovo je bila 28. pobeda u nizu košarkaša Crvene zvezde nad košarkašima FMP i ma koliko se gosti trudili, Zvezda je bila bolja.

Serija traje još od 2011. godine kada su “panteri” pobedili Zvezdu u Superligi.

Počeo je FMP sa 2:0, prve poene je ubacio Lazarević, a onda je usledila “brutalna” serija izabranika Dejana Radonjića od 10:0 i bilo je jasno da ovo neće biti neizvesna utakmica.

Ipak, Nenadić nije tako mislio. Imao je 9 poena samo u prvoj četvrtini, a 18 na poluvremenu i uz blagu podršku Marka Pecarskog pomagao gostima iz Železnika da održe rezultatski priključak.

Strašno efikasna je bila ta prva četvrtina, koju je Zvezda dobila sa 35:27, a onda su izabranici Dejana Radonjića odlučili da “dodaju” gas.

Otkako je Nenadić otišao na klupu, Zvezda je počela da gradi svoju prednost, pa je za tren oka od 38:35 došlo do 50:36 i već je tada bilo jasno da FMP neće uraditi mnogo na ovom meču.

Na poluvreme se otišlo za 63:47 u korist Crvene zvezde, a treća deonica je bila posebno haotična po FMP. Verovali ili ne, tada su postigli svega 4 poena, ali nije se ni Zvezda proslavila sa 17.

U poslednjem kvartalu je bilo 21:20 za crveno-bele i ubedljiva pobeda 101:71, pa je Zvezda treći put u sezoni postigla 100 i više poena.

Najefikasniji je bio Lojd sa 18, Dobrić je dao 14, a Noko 13. Na drugoj strani, sjajni Nenadić jedini dvocifreni sa 20 poena.