Nedovićevih 15 poena nedovoljno protiv Barselone - BIGportal.ba
Košarka Sport

Nedovićevih 15 poena nedovoljno protiv Barselone

Košarkaši Barselone pobedili su Panatinaikos na domaćem terenu rezultatom 97:89 u četvrtom kolu Evrolige.

Barselona je upisala treći trijumf, dok je PAO pretrpeo drugi poraz ove sezone (ima utakmicu manje).

Srpski košarkaš Nemanja Nedović je za 22 minuta imao 15 poena (5/12), pet skokova i četiri asistencije.

Barselona je u ovaj meč ušla bez Mirotića i Klavera, a tokom prvog poluvremena povredio se Abrines, kao i Sajks na drugoj strani.

Gosti iz Grčke su iznenadili domaćina dobrim startom i ubrzo su došli do prednosti od čak 11 poena (15:4).

Izabranicima Šarunasa Jasikevičusa nije bilo potrebno mnogo vremena da se vrate u meč i da čak na poluvremenu imaju vođstvo.

PAO se ponovo “odlepio” na dvocifrenu razliku tokom treće deonice, ali je Barsa ponovo uspela da se vrati i da meč uvede u neizvesnu završnicu.

Kalates je na 17 sekundi do kraja uhvatio ofanzivni skok i dodao loptu Dejvisu, koji je pogodio oba acanja (75:72), ali je Serhi Martines u narednom napadu faulirao Kaselakisa na šutu za tri poena, pa se otišlo u produžetak.

U produžetku Panatinaikos je ostao bez “goriva” i individualnim kvalitetom nije uspeo da nadmaši Barselonin, koja je dodatnih pet minuta rutinski rešila u svoju korist.

Najefikasniji kod pobednika bili su Brendon Dejvis sa 20 poena i pet skokova i Kori Higins sa 24poena, sedam skokova i pet asistencija. Nik Kalates ubacio 14, koliko i Kajl Kjurik.

Na drugoj strani Markus Foster je imao 24 poena, Hauard Sent-Ros 17, a Konstantinos Mitoglu 16 uz 12 uhvaćenih lopti.