14. Januara 2021.

Nedović “zatrpao” koš Francuza, laka pobjeda CSKA, Bajern bolji od Zenita

“Zeleni” su u Atini ubedljivo trijumfovali protiv francuske ekipe rezultatom 88:71.

Nedović je po ko zna koji put ove sezone bio najbolji igrač svoje ekipe.

On je za manje od pola sata provedenih na parketu imao 33 poena, šest asistencija i pet skokova.

Imao je veliku pomoć u Papajanisu, koji je bio blizu dabl-dabla, 18 poena i osam skokova.

Kod tima iz Liona najbolji je bio Kol sa 15 poena.

PAO nije baš najbolje otvorio utakmicu, a na startu utakmice je imao skoro dvocifren zaostatak.

Ipak, brzo su se konsolidovali i vratili istom merom protivniku, da bi na prvu veću pauzu otišli sa prednošću od tri poena razlike.

U trećoj četvrtini su stekli dvocifreno vođstvo, da bi u poslednjoj deonici samo povećavali prednost, za konačnih 88:71.

Košarkaši CSKA Moskve su rezultatom 83:73 pobedili Žalgiris u utakmici 19. kola Evrolige.

CSKA je ove sezone bio sjajan, čak najbolji evropski tim, a jedan od boljih igrača tog tima je i srpski centar Nikola Milutinov.

On je pružio ovu sjajnu partiju, dabl-dabl učinak od 10 poena i 14 skokova, a čak 8 od tih 14 skokova je uhvatio još u prvom poluvremenu.

Moskovljani su na svom parketu odigrali taman koliko im je bilo potrebno da pobede, a veliki posao obavljen je tokom prvog desetominutnog perioda, da bi u drugom kvartalu samo učvrstili prednost.

Pokušao je Žalgiris da zapreti u drugom poluvremenu, ali je to sve bilo kratkog daha i CSKA bez većih problema dolazi do nove pobede, rezultatom 83:73.

Najefikasniji je bio Majk Džejms sa 21 poenom, dok je Šengelija imao 18. Na drugoj strani, 16 poena Grigonisa, a 14 Vokapa.

Košarkaši minhenskog Bajerna su rezultatom 82:80 savladali Zenit iz Sankt Peterburga.

Andrea Trinkijeri je u potpunosti preokrenuo stvari u Bajernu i oni su sada jedna od najboljih ekipa u Evroligi.

Rezutatom 82:80 su savladali Zenit i tako došli do 12. pobede u ovosezonskom izdanju Evrolige.

Nije sjajno počelo, Bajern je gubio nakon prvog poluvremena, jer se ruski tim jednostavno bolje adaptirao, ali ta prednost nije bila velika i izabranici Andree Trinkijerija mogli su da snažno uzvrate u nastavku.

Upravo to se i dogodilo. Serijom 16:5 na startu treće četvrtine su kreirali sopstveno vođstvo i do kraja utakmice ga nisu ispuštali, pa su uspeli da sa 82:80 trijumfuju u Nemačkoj.

Vejd Boldvin je sa 17 poena bio najefikasniji, dok je Vladimir Lučić postigao 15 poena. Na drugoj strani, 22 poena Gudaitisa, a 17 Kevina Pengosa.