26. Februara 2022.

Nedović vodio PAO do pobjede nad Zvezdom

Izabranici Dejana Radonjića nisu uspeli da stignu do sedmog uzastopnog trijumfa u svim takmičenjima, te drugog nad “zelenima” u ovoj sezoni.

Imali su u dva navrata prednost od +9, ali je odmah potom dolazilo do pada u igri, da bi nakon neizvesne završnice Panatinaikos uspeo da se revanšira za jesenji težak poraz (81:48).

Nakon promašenih bacanja Davidovca, PAO je napravio konačnu seriju 6:2 i sa penala potvrdio pobedu nad klubom sa Malog Kalemegdana.

Nedović je bio najbolji na parketu sa 25 poena, pet asistencija i jednim skokom, a Kavadas ga je odlično ispratio sa 17 poena i šest skokova.

Kod Zvezde najefikasniji je bio Aron Vajt sa 14 poena i 12 skokova, poen manje ubacio je Holins, 12 je dodao Kalinić, uz sedam skokova i šest dodavanja, dok su po 10 ubacili Volters i Mitrović.

Crveno-beli naredni meč u eliti igraju već u nedelju od 21.00, kada u “Pionir” stiže Fenerbahče.

Zvezdin skor je 9-15, dok je Panatinaikos na 7-17.

Zvezda je dobro započela ovaj meč, odmah stekla prednost, da bi se PAO tek nakon nekoliko minuta probudio.

Održavali su vođstvo crveno-beli, a početkom drugog kvartala stekli +9 i tada se činilo da sve imaju u svojim rukama.

Ipak, centar domaćih Kavadas se razigrao u tim momentima i tako poenterski pružio podršku Nemanji Nedoviću.

Sredinom ove četvrtine Zvezda je stala, postigla samo četiri poena za isto toliko minuta, te je PAO preuzeo vođstvo.

U finišu prvog poluvremena viđena je rezultatska klackalica, smenjivanje ekipa u vođstvu, a minimalno vođstvo pred veliku pauzu, grčkom timu obezbedio je Nedović, 42:41.

Zvezda je drugo poluvreme krenula kao i prvo, boljom igrom od rivala, a serijom, stekli su opet maksimalnih +9.

Imao je Kuzmić dva bacanja za dvocifreno vođstvo u jednom momentu, ali ih nije iskoristio.

Kazna je stigla, a PAO se velikom serijom 13:4 vratio ponovo u igru, tako da je pred poslednjih 10 minuta rezultat bio izjednačen, 59:59.

Rezultatska klackalica je viđena i u završnoj četvrtini, koja je okončana serijom Panatinaikosa u poslednjem minutu.

Panatinaikos: Mejkon, Papajanis, Bohoridis, Kavadas, Kaselakis, Avdalas, Nedović, Čugkaz, Evans, Mancukas, Sent-Ros

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić