PAO je prekinuo niz od pet uzastopnih poraza i sada je na skoru 3-9.

Zenit ostaje na četvrtom mestu i na skoru je 8-4.

Kod Zenita su se istakli Lojd sa 15, Frenkamp sa 14 i Kuzminskas sa 13 poena.

Real Madrid je u gostima deklasirao Baskoniju 88:60.

Najefikasniji su bili Kozer sa 13 i Ertel i Tavares sa po 12 poena.

Kod Baskonije su se istakli Enok i Fontekio sa po 14 poena.

Košarkaši CSKA savladali su Bajern Minhen rezultatom 77:74 u utakmici 12. kola Evrolige.

U velikoj drami u Moskvi videli smo neizvesnu završnicu i preokret ruskog tima u poslednjoj četvrtini.

Bajern je početkom drugog poluvremena poveo sa čak 13 poena razlike, što je bila jedina dvocifrena razlika na meču, ali je CSKA odmah reagovao.

Serijom 8:0 se brzo vratio i do kraja smo gledali gotovo egal meč.

U samoj završnici je Vil Klajburn bio junak “Armejaca” pošto je pogodio sve što je uputio ka košu u poslednja dva minuta.

Ipak, tragičar meča je Vladimir Lučić koji je imao otvoren šut za pobedu Bajerna, ali ga nije ubacio i tu je meč bio završen.

Ubedljivo najefikasniji igrač susreta bio je Hilijard sa 28 poena, ali ga u finišu nije bilo kada se meč lomio.

Tomas je dodao 17 u ekipi Bajerna, Rubit devet, a Lučić šest poena uz pet skokova.

U pobedničkom taboru Klajburn je imao 17, Šengelija, šved i Vojtman po 12, a Heket je ubacio 10.

Nikola Milutinov je meč završio bez poena, sa četiri skoka i jednom asistencijom.

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Fenerbahče rezultatom 89:84 u utakmici 12. kola Evrolige.

Anadolu Efes je u turskom derbiju došao do četvrte uzastopne pobede, dok je Fenerbahče u istom došao do četvrtog uzastopnog poraza.