Nedović odličan u porazu, Kalinić pobijedio Micova - BIGportal.ba
Košarka Sport

Nedović odličan u porazu, Kalinić pobijedio Micova

Košarkaši CSKA iz Moskve i Valensije ostvarili su pobede u sedmom kolu Evrolige.

CSKA je slavio pobedu na gostovanju Panatinaikosu rezultatom 89:83.

Meč je “prelomljen” u drugoj četvrtini koju su “armejci” osvojili rezultatom 27:18.

Od preostale tri udve je bio bolji PAO, a u jednoj je bilo nerešeno. Ipak, CSKA je u drugom kvartalu otišao na, ispostavilo se, nenadoknadivih +18.

Što se srpskih igrača tiče, kod pobednika je Nikola Milutinov imao po šest poena i skokova, a na drugoj strani Nemanja Nedović je ubacio 19 poena i bio najefikasniji igrač utakmice.

Pored njega kod PAO je 13 poena imao Papapetru, a kod pobednika najbolji poenter bio je Klajburn sa 15.

Valensija je rezultatom 86:81 savladala Olimpiju iz Milana na domaćem parketu.

Posle potpunog egala u prvom poluvremenu Valensija je uspela da odigra sjajnu treću deonicu i da pred poslednjih deset minuta ima +5 posle preokreta.

Popularni Armani je uspeo da se vrati, da izjednači, ali je neizvesnas završnica pripala španskoj ekipi.

Što se srpskih igrača tiče, Vanja Marinković nije igrao za Valensiju, ali zato jeste Nikola Kalinić koji je imao deset poena, pet skokova i dve asistencije.

Dubljević je podbacio sa devet poena, a najefikasniji kod pobednika bio je Sem van Rosom sa 21 poenom.

Na drugoj poeni smo videli 12 poena Vladimira Micova, ali i 17 najefikasnijeg Šavona Šildsa.