20. Novembra 2020.

Ne može bez drame – velika pobjeda Partizana!

Huventud je u prvom meču ove sezone posle velike drame u Badaloni preokrenuo -15 i savladao Partizan 85:82, a crno-beli su sada zamalo ispustili +14.

Ovom pobedom su stigli do skora 4-3 i ostali u trci za narednu fazu, uz odličnu rolu Kodi Miler Mekintajera i Rašona Tomasa koji su povukli kada je to bilo najpotrebnije, a potom se “zapalio” Nemanja Gordić i Partizan je “kruzirao” ka pobedi.

Huventud je bolje otvorio utakmicu, čak je Šon Doson pogodio i prvu troku u drugom napadu, da bi ubrzo bilo 7:2 za goste iz Badalone. Potom Miler Mekintajer i Rade Zagorac pogađaju neke šuteve, da bi poenima Rašona Tomasa crno-beli stigli do 16:18.

Već na startu druge deonice je Partizan zaigrao dosta bolje, tačnije Rašon Tomas je sjajnom igrom kako u odbrani tako u napadu podigao energiju saigračima i na 33:29 Huventud zove tajm aut, a za tren oka to se pretvorilo u 39:31, što je ujedno bila i najveća prednost u prvom poluvremenu.

Verovali ili ne, Partizan je imao prednost od 8 poena, ali je za 20 minuta košarke ubacio samo jednu trojku, dok je Huventud pogodio četiri.

Partizan: Miler-Mekintajer 13, Zagorac 7, Pejdž 8, Dangubić 10, Gordić 16, Janković, Veličković, Janković N. 6, Tomas 11, Trifunović 1, Mozli 6

Huventud: Doson 19, Lopes 16, Morgan 8, Brodzijanski 16, Krag, Parado 2, Ventura 3, Basas 7, Birgander 4, Para, Maronka

Drugo poluvreme je bilo jako čudno i turbulentno, jer smo videli dva lica Partizana tokom ovih 20 minuta košarke. U trećem kvartalu, Partizan je bio dominantan, Gordić je igrao fantastično, a crno-beli su se raspucali i počeli da pogađaju trojke.

Sve to je nekako šokiralo Huventud koji nije imao pravi odgovor na dobru odbranu Partizana i za tren oka su izabranici Saše Filipovskog stigli do dvocifrene prednosti, 46:36 i od tada kreće uspon.

Četvrtinu završavaju sa 63:49 i onda su se potpuno opustili za manje od 3 minuta izašli iz bonusa i korak po korak, košarkaši Huventuda vraćali su se u utakmicu da bismo u poslednja dva minuta imali veliku dramu, gde je Partizan strepeo za ishod.

Ipak, posle lude završnice, nekoliko izgubljenih lopti i čudnih faulova, Partizan odnosi pobedu rezultatom 78:75 i pošto nije uspeo da slavi sa više od 3 poena prednosti i postigao je manje poena nego u prvom meču u eventuelnom krugu ne bi imao prednost.

Gordić je sa 16 poena bio najefikasniji, Miler-Mekintajer je dodao 13, Tomas 11, a Dangubić 10. U redovima Huventuda, istakao se Doson sa 19 poena, dok su po 16 imali Lopes i Bordzijanski.