31. Jula 2020.

NBA se vratio! “Kralj” Džejms srušio Kliperse, Juta bolja od Pelikana

Prva utakmica u nastavku regularnog dela sezone u “Dizni svetu” igrala se između Nju Orleans Pelikansa i Jute Džez, a odmah posle igrali Los Anđeles Lejkersi i Klipersi.

Obe utakmice bile su dramatične, a pobednici odlučeni u poslednjim sekundama susreta, Juta je bila bolja od Nju Orleansa u penal završnici, a Lebron Džejms je sa dva sjajna poteza odlučio pobednika u derbiju Los Anđelesa.

“Glavno jelo” bilo je okršaj dva tima iz Los Anđelesa, Lejkersa i Klipersa, a popularni “jezeraši” upisali su veliku pobedu posle drame.

Od samog starta su Lejkersi krenuli “snažno” i serijom 9:3 otvorili utakmicu, pa već sredinom prvog dela stekli dvocifrenu prednost i 35:23 u njihovu korist se otišlo na prvu pauzu.

Kavaj Lenard im nije dopustio da se lako odlepe i režirao povratak svog tima postigavši 10 poena za tri minuta u drugom kvartalu i uspeo da spusti Kliperse na samo dva poena zaostatka, a onda Lebron i Dejvis vraćaju dvocifrenu prednost, da bi Kavaj, Džordž, Džekson i ostali imali spreman odgovor i poenima Dejvisa za 54:52 odlazimo na poluvreme.

U nastavku, Klipersi su ponovo bili bolji i uspeli da dođu do pola koša prednosti, pošto je pred ulazak u poslednju deonicu na semaforu stajalo 77:76 u njihovu korist.

Bilo je mnogo uzbudljivosti u finišu utakmice, Dejvis pogađa dva slobodna bacanja, a onda sledi prvo dvojka, pa trojka Pola Džordža na 1:50 do kraja za 99:98 u korist Lejkersa i sledi haos.

Naredne poene postiže Lebron Džejms, na šta ide odgovor Pola Džordža u vidu nove trojke, 101:101, a potom Lebron kroz gužvu, u svom stilu, pogađa za 103:101 i onda igra fantastičnu odbranu na lopti u poslednjem napadu.

Prvo je naterao Lenarda da preda pas, pa odlično nogama i rukama ispratio Pola Džordža, koji je poslednji šut promašio i od sudija tražio faul, ali su rekli da je odbrana bila čista i meč je završen pobedom Lejkersa.

Entoni Dejvis je sa 34 poena bio najefikasniji, Lebron Džejms i Kajl Kuzma imali su po 16, a 11 je ubacio Vejters. Na drugoj strani Pol Džordž je imao 30 poena, Kavaj Lenard 28, Beverli 12, a Džekson 10 poena.

“NBA restart” krenuo je utakmicom Jute Džez i Nju Orleans Pelikansa, a prve poene posle više od četiri meseca postigla je Juta i to niko drugi do Rudi Gober.

Zajon Vilijamson je bio pod znakom pitanja pred početak ovog meča, ali je ipak igrao, pa potom postigao prvih pet poena za svoj tim. Igralo se u serijama, uglavnom, a u poslednja tri minuta Juta nije dala koš i prvi kvartal uzimaju Pelikani sa 26:23.

U nastavku su se raspucali izabranici Alvina Džentrija, pogodili su neke teške i važne šuteve, dok se Juta mučila sa realizacijom i zbog toga je Nju Orleans na poluvremenu vodio sa 60:48.

Pelikani su dvocifrenu prednost uspešno održavali tokom narednih 12 minuta košarke, a u poslednjoj deonici ulaze u problem i Juta to maksimalno koristi. Posle šest poena Jute usledio je odgovor, a uglavnom se dešavalo da na nekoliko koševa Jute vidimo jedan Pelikana i prednost se tako topila.

U poslednji minut se ušlo sa 102:102, a onda Donovan Mičel pogađa oba slobodna bacanja, potom Ingram daje svoja u penal završnici i “tačku na i” stavlja čovek koji je dao prve poene, Rudi Gober sa dva slobodna bacanja.

U pobedničkoj ekipi, Klarkson je imao 23 poena, po 20 Mičel i Konli, a Rudi Gober 14 uz 12 skokova. Ingram je sa 23 poena predvodio Nju Orleans, 21 je imao Redik, 20 Holidej, a 13 Vilijamson.