10. Marta 2019.

NBA: Milvokijeva 50. pobjeda, Kokoškov slab za Portland

Košarkaši Milvoki Baksa su kao izraziti favoriti slavili na gostujućem parketu protiv Šarlot Hornetsa rezultatom 131:114 i sada imaju tri pobede više od drugoplasiranog Toronta.

NBA, rezultati:

Atlanta Hoks – Bruklin Nets 112:114
Minesota Timbervulvs – Vašington Vizards 135:130
Los Anđeles Lejkers – Boston Seltiks 120:107
Milvoki Baks – Šarlot Hornets 131:114
Portland Trejl Blejzers – Finiks Sans

Baksi su do pedesetog trijumfa u sezoni došli na krilima Janisa Adetokumba i Bruka Lopeza, koji su kombinovano ubacili 51 poen.

“Imamo veliko poverenje jedan u drugog, a i možemo da igramo na nekoliko različitih načina”, rekao je jedan od heroja Milvokijevog trijumfa, Bruk Lopez.

Šarlot je igrao jako dobro u prvom poluvremenu, posebno u drugoj četvrtini, pa su na poluvremenu imali prednost 59:55, ali je Milvoki uspeo da preokrene i na kraju slavi ubedljivo.

Kemba Voker je ponovo bio najefikasniji u redovima poraženih sa 25 poena, dok su Frenk Kaminski i Majls Bridžis imali 16 odnosno 15 poena.

Bruklin je savladao Atlantu u gostima i došao do treće uzastopne pobede. Najefikasniji pojedinci su bili Spenser Dinvidi i Džeret Alen.

Netsi su ovom pobedom jedan korak bliži osiguravanju plej of pozicije, a nije daleko ni pozicija broj šest, što je ipak za njih vrlo dobar rezultat.

Minesota je savladala Vašington u jednoj “rafalnoj paljbi” koja je okončana rezultatom 135:130 (nakon produžetaka) u korist Vukova. Mladi centar Minesote, Karl Entoni Tauns, imao je fantastično veče ubacivši 40 poena u svojoj areni i tako donevši Vukovima novi trijumf.

U produžecima je Minesota bila bolja rezultatom 14:9, a prilične zasluge za ovo ima Derik Rouz, koji je meč završio sa 29 poena.

Na drugoj strani, Bredli Bil je predvodio “Čarobnjake” sa 36 poena, a 27 je dodao “vremešni” Trevor Ariza.

Prvi evropski glavni trener u NBA ligi, Igor Kokoškov, doživeo je novi poraz sa svojim Finiks Sansima, a ovog puta poraz im je nanela ekipa Portland Trejl Blejzersa.

Blejzersi su plej of ekipa i jure što bolji plasman na tabeli, a do novog trijumfa ih je vodio Si Džej Mekalum, koji je ubacio 26 poena. Mlađi brat Stefa Karija, Set Kari, imao je 22 poena, prva zvezda – Dejmian Lilard imao je 18 poena i 9 asistencija, a Jusuf Nurkić 14.

U redovima Finiks Sansa, Devin Buker je ubacio 23 poena, DiAndre Ejton 21 uz 8 skokova, a Keli Ubre 17 uz 7 skokova.