28. Oktobra 2019.

Natho “slomio” Spartak za 45 minuta

Crno-beli su meč rešili “rafalom” u prvom poluvremenu, u režiji sjajnog Bibrasa Natha.

Izraelac je posle propuštenih zicera Umara Sadika doneo prednost Partizanu u 17. minutu, a potom asistirao Nigerijcu sa 2:0 u 39.

Linglong Superliga, 13. kolo:
Partizan – Spartak 4:0 (3:0)
Natho 17, Sadik 39, Suma 41, Ivanović 77p
Stadion Partizana
Glavni sudija: Danilo Grujić

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, S.Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho (Šćekić 46’) – Asano, Suma (L. Pavlović 75’), F. Stevanović – Sadik (Ivanović 65’); Trener: Savo Milošević.

Spartak: Dokić – Ivančević, Otašević, Tekijaški, Milošević – Marčić, Vidaković – Srećković (Gojkov 46’), Tufegdžić (Andrezinjo 87’), Denković – Obradović (Baić 62’); Trener: Vladimir Gaćinović.

Četiri minuta pre kraja poluvremena Natho sjajnom loptom stvara još jednu stopostotnu šansu svom timu, a Sadik nesebično proigrava Sejdubu Sumu za 3:0.

U nastavku meča crno-beli su usporili ritam igre, vrebali šansu iz kontranapada, da bi 13. minuta pre kraja preko rezerviste Pavlovića izborili jedanaesterac.

Siguran egzekutor sa bele tačke bio je drugi rezervista Đorđe Ivanović za konačnih 4:0.

Partizan je imao još nekoliko sjajnih gol prilika, skoro “nemoguće” su promašivali Sadik, Asano i Ivanović.

Spartak je odigrao vrlo otvoreno u Humskoj i često pretio domaćinu, a najbolju šansu je u završnici imao Baić, čiji je šut ispred gol-linije zaustavio Urošević.

Partizan je pobedio posle dva uzastopna poraza u Superligi, a tri u svim takmičenjima, dok je Spartak doživeo treći poraz u poslednja četiri kola.

Već u sredu crno-beli gostuju gradskom rivalu Čukaričkom, dok Spartak dočekuje Mačvu.