28. Maja 2020.

Nastasićev Šalke “tone” – ne zna za pobjedu pet meseci

Klub za koji nastupa naš Matija Nastastić je poražen sa 2:1 u 28. kolu Bundeslige.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, gosti su poveli preko Mekenija u 52. minutu.

Radost Šalkea nije dugo trajala, pošto je posle petnaestak minuta na semaforu pisalo 2:1.

Prvo je Henings u 63. izjednačio, da bi Karaman, koji se pritom poslužio rukama u petercu protivnika, u 68. doneo trijumf svojoj ekipi.

Fortuna se ovom pobedom dodatno udaljila od ekipa koje se nalaze u opasnoj zoni.

S druge strane, Šalke nije ni posle pet i po meseci uspeo da stigne do trijumfa, pa je dodatno nazadovao i sad je 9. na tabeli.

Zanimljivo je bilo i u Hofenhajmu, gde su domaći savladali Keln sa 3:1, uz po jedan crveni karton na obe strane.

Baumgartner je doneo prednost svojoj ekipi u 11. minutu, da bi već u 26. Bornau zaradio isključenje kod gostiju.

Na startu drugog dela, domaći ponovo preko Baumgartnera stižu do gola, da bi isti igrač bio i asistent kod trećeg.

Egzekutor je ovoga puta bio Cuber.

Nakon crvenog kartona za Hubnera, počasni gol za Keln postigao je Kajnc u 60. minutu.

Gosti su mogli do još jednog, ali je Ut u 77. promašio penal.

U Berlinu su remizirali Union i Majnc, 1:1.

Čitav meč je odigrao za domaće naš Neven Subotić, a sve zanimljive stvari dogodile su se u prvom poluvremenu.

Gosti su prvi do prednosti došli u 13. minutu, da bi u 33. bilo ponovo nerešeno, nakon gola Ingvartsena.

U finišu prvog dela Andrič je isključen, a do kraja nije bilo promene rezultata.

Jedini meč bez golova odigrali su Augzburg i Paderborn.

Domaći su ostali 12. na tabeli, dok su gosti zakucani na dnu, na poslednjem mestu sa samo 19 bodova.