Napoli izbacio Lester, tragedija Legije, Kostić asistent - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Napoli izbacio Lester, tragedija Legije, Kostić asistent

Fudbaleri Napolija plasirali su se u 1/16 finala Lige Evrope, pobedom nad Lesterom (3:2), u poslednjem kolu grupe C.

Italijanima je bila potrebna pobeda, a do nje su, nakon goleade, i stigli.

Vodili su 2:0, vratio se Lester brzo, da bi trijumf domaćima doneo Elmas u 53. minutu utakmice.

Spartak Moskva iz ove grupe ide kao prvi, posle dramatične utakmice u Varšavi protiv Legije (1:0).

Bakaev im je done prednost u 17. minutu, ispostaviće se i pobedu, ali su domaći u 98. minutu imali penal za prolaz u nokaut fazu. Tragičar je bio Pekart.

Ajntraht iz Frankfurta je odigrao 1:1 na gostovanju kod Fenerbahčea i tako samo potvrdio već obezbeđenu 1/8 finala.

Filip Kostić je bio asistent kod vodeće pogotka Soa u 29. minutu. Beriša je postavio konalan rezultat u 42. minutu.

Iz ove grupe u nokaut fazu ide i Olimpijakos, koji je u poslednjem kolu poražen od Antverpena 1:0.

U okviru grupe A, Lion i Brondbi su odigrali 1:1 u meču bez rezultatskog značaja. Oba tima su prošla dalje.

Monako je već ranije obezbedio prvo mesto u grupi B, te ih remi sa Šturmom (1:1) i ne boli previše.

Važan meč za drugo mesto u grupi odigrali su Sosijedad i PSV, a tim iz Sebastijana je zahvaljujući dvostrukom strelcu Ojarsabalu, te Serlotu, ostvario pobedu (3:0).