20. Februara 2022.

Najteži poraz “svemirskog” PSŽ-a!

Pari Sen Žermen doživeo je najteži poraz u sezoni – na gostovanju Nantu 3:1 u 25. rundi Lige 1.

O kakvom se iznenađenju radi najbolje govori to što je PSŽ, sa sve Nejmarom, Mesijem i Mbapeom u napadu, već posle prvog poluvremena imao tri gola zaostatka.

Šokirani su bili “sveci” za 16 minuta kada su pogađali Kolo Muani i Kentin Merlan, da bi Ludovik Blas stavio “so na ranu” u finišu prvog dela iz penala.

Očekivala se reakcija već viđenog šampiona Francuske, ali je samo Nejmar na otvaranju drugog dela ublažio poraz.

Upravo je Brazilac mogao dramu da režira, ali u 59. minutu nije iskoristio penal.

Trener Maurisio Poćetino, koji je letos doveo sve dostupne zvezde ovog sveta kako bi napao sve trofeje, a najviše Ligu šampiona, poslao je na teren najbolje igrače, menjao, ali nije vredelo.

Morao je da se pomiri sa najtežim porazom u sezoni – od ekipe koja je sada skočila sa 10. na peto mesto na tabeli.