Najteži mogući žrijeb za Srbiju u Ligi nacija, BiH u grupi sa Italiji i Holandijom! - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Najteži mogući žrijeb za Srbiju u Ligi nacija, BiH u grupi sa Italiji i Holandijom!

Fudbalska reprezentacija Srbije u drugom izdanju Lige nacija igraće u grupi B3 sa Mađarskom, Turskom i Rusijom, odlučeno je žrebom u Amsterdamu.

Žreb u Amsterdamu nije bio naklonjen Orlovima, pošto su dobili najtežu grupu u B diviziji.

Ekipa Ljubiše Tumbakovića igraće protiv dve ekipe koje su obezbedile učešće na EURO 2020 (Rusija i Turska) i jedne koja je do poslednjeg kola bila blizu plasmana na kontinentalnu smotru.

Uz to, ne treba zaboraviti ni da su Rusi igrali u četvrtfinalu Svetskog prvenstva 2018.

Kad je reč o reprezentacijama iz regiona, Bosna i Hercegovina će igrati u grupi A1 protiv Poljske, Italije i Holandije, dok je Hrvatska smeštena u A3 zajedno sa Švedskom, Francuskom i Portugalijom. 

U diviziji C, Crna Gora će biti u grupi C1 sa Azerbejdžanom, Luksemburgom i Kiprom. Severnu Makedoniju čekaju okršaji u grupi C2 sa Jermenijom, Estonijom i Gruzijom,  a Sloveniju u C3 sa Moldavijom, FS Kosova i Grčkom.

Podsetimo, utakmice grupne faze Lige nacija igraće se u septembru, oktobru i novembru 2020. godine.

Posle toga slede finala u junu 2021. godine i baraž u martu 2022. kroz koji dve ekipe mogu da obezbede plasman na Mundijal.

Dva pobednika grupa koji ne obezbede plasman na SP kroz kvalifikacije naći će se u spomenutom baražu od 12 timova.

https://twitter.com/EURO2020/status/1234898539370643460

Divizija A

Grupa 1: Poljska, Bosna i Hercegovina, Italija, Holandija

Grupa 2: Island, Danska, Belgija, Engleska

Grupa 3: Hrvatska, Švedska, Francuska, Portugalija

Grupa 4: Nemačka, Ukrajina, Španija, Švajcarska

Divizija B

Grupa 1: Rumunija, Severna Irska, Norveška, Austrija

Grupa 2: Izrael, Slovačka, Škotska, Češka

Grupa 3: Mađarska, Turska, Srbija, Rusija

Grupa 4: Bugarska, Republika Irska, Finska, Vels

Divizija C

Grupa 1: Azerbejdžan, Luksemburg, Kipar, Crna Gora

Grupa 2: Jermenija, Estonija, Severna Makedonija, Gruzija

Grupa 3: Moldavija, Slovenija, FS Kosova, Grčka

Grupa 4: Kazahstan, Litvanija, Belorusija, Albanija

Divizija D

Grupa 1: Malta, Andora, Letonija, Farska Ostrva

Grupa 2: San Marino, Lihtenštajn, Gibraltar

https://twitter.com/EURO2020/status/1234883715718950912

Danas objavljeno

Bogdanovićev saigrač ljut: Niko nas ne poštuje

Vanja A

Skols o Junajtedu: Ovakvom igrom će protiv Liverpula biti 0:3 ili 0:4

Vanja A

Benzema pomilovan: Tužilaštvo traži blagu kaznu

Vanja A

Ostavite komentar