3. Jula 2021.

Najljepša priča Evropskog prvenstva: Danska u polufinalu

Odličan meč viđen je u Bakuu iz kog su kao pobednici izašli Danci teže nego što se pretspostavljalo posle prvog poluvremena.

Tada su “dinamitaši” imali dva gola prednosti zahvaljujući golovima Tomasa Dilejnija i Kaspera Dolberga, ali su morali da strepe.

Četvrtfinale EURO
Češka – Danska
Stadion: Olimpijski u Bakuu
Sudija: Bjorn Kujpers (Holandija)

Češka je bila mnogo bolja u nastavku, unela dramu preko Patrika Šika, njegovim petim golom čime se izjednačio na prvom mestu sa Kristijanom Ronaldom, ali dalje od toga nije mogla.

Danska je otišla u svoje treće kontinentalno polufinale!

A tamo je čeka bolji iz duela Engleske i Ukrajine i to u Londonu…

Super-modernu utakmicu su odigrali Danci i Česi, kao jedan možda ne toliko atraktivan četvrtfinalni par, ali su potpuno oduševili i jedni i drugi.

Više sreće je imala Danska, koja ceo turnir igra za Kristijana Eriksena, i probije sve granice.

A pored toga ima i mnogo sreće, a protiv Češke i mali vetar u leđa od holandskih sudija na čelu sa Bjornom Kujpersom.

Prvi gol su postigli nakon previda linijskog sudije i poklonjenog kornera, pošto Čelustka nije dirao loptu. Međutim, sudije su pokazale na prekid za Dansku, a upravo iz tog je Dilejni postigao gol glavom.

Ostao je vezista Borusije iz Dortmunda usamljen i ranio Čehe iz njihovog najjačeg oružja…

“Prštale” su šanse na obe strane, Danci su pretili iz kontri i iz jedne takve došli do 2:0.

Neumorni Mele je maestralno centrirao, a Dolberg postavio nogu za veliku prednost.

Tada se činilo da je sve gotovo, ali se uporni Česi nisu predavali.

Drugi tim je izašao u nastavku i strahovito pritiskao, ali osim Šikovog gola nije mogao da potpuno “zakuva”.

Velikom zaslugom i zbog golmana Šmajhela, koji je odbranio nekoliko odličnih udaraca, isto kao i kolega sa suprotne strane Vaclik.

Na kraju su Česi priznali poraz Dancima – najboljoj priči EP i rolerkosteru posle poraza od Finske na startu i svemu što se dešavalo sa Eriksenom.

Kao da podseća na 1992. godinu. Tada su bili šampioni Evrope tako što su se ukrcali na turnir umesto Jugoslavije…