Crvena zvezda – Anadolu Efes 78:85 (16:24, 14:27, 28:21, 20:13)
Dvorana: Beogradska arena
Sudije: Garsija, Paterniko, Vikiliki
Gledalaca: 14.820

Zvezda je pretrpela poraz na domaćem terenu – drugi ukupno od Efesa, a četvrti zaredom u Evropi.

Crveno-beli su u meč ušli jako loše, protivniku dopustili da se odmah na početku odlepi i da rezultat kontroliše sve do kraja.

Crvena zvezda: Kuzmić, Panter, Braun, Perperoglu, Davidovac, Beron, Dobrić, Gist, Dženkins, Simanić, Odžo, Štimac; Trener: Dragan Šakota

Anadolu Efes
: Larkin, Buboa, Singlton, Balbaj, Šanl, Moerman, Tunčer, Plajs, Micić, Anderson, Piters, Simon; Trener: Ergin Ataman

Šampion Srbije sada, posle 22 odigrana kola, ima učinak od devet pobeda i 13 poraza i sve je dalje od jednog od mesta koja voda u plej-of.

Utakmica je počela minutom ćutanja za Kobija Brajanta i Roberta Arčibalda, a zatim je prve 32 sekunde (24+8) prošlo u obeležavanju karijere “Crne mambe”.

Utakmica je počela užasno za Zvezdu, koja nije mogla da organizuje dobar napad, a često je ispadala u odbrani.

Efes je to maksimalno iskoristio i za četiri minuta došao do 11:0, pre svega zahvaljujući maestralnom Šejnu Larkinu.

Crveno-beli su tek sredinom prve četvrtine krenuli da igraju i brzo su došli do -6, ali je Efes održao visok nivo i zadržao prednost (16:24).

Rodrig Buboa je početkom druge deonice momentalno napravio razliku pogodivši dve trojke i udarivši dve “banane” Kevinu Panteru na šutu.

Turski klub je napravio novu seriju i sredinom drugog dela igre postigao duplo veći broj poena od protivnika (18:36).

Ništa bolje nije bilo po Zvezdu, pogotovo u završnici poluvremena, pa je Efes, posle promašaja Gista iz Berona iz veoma lakih pozicija, na pouvreme otišao sa +21 (30:51).

Drugo poluvreme ponovo je počelo boljom igrom gostiju, koji su tada došli i do najveće prednosti (+24).

Tada je izgledalo kao da će crveno-beli doživeti debakl pred svojim navijačima, ali je tim Ergina Atamana stao šut, pa se razlika nije povećavala.

Beron se razigrao krajem treće četvrtine, odbrana je bila značajno bolja, pa je na kraju treće četvrtine bilo “samo” -14 (58:72).

Serija crveno-belih je, ipak, bila kratkog daha, pa se Efes ubrzo vratio na +17, ali tu nije bio kraj.

Novi napad usledio je krajem utakmice, kada je Efes od 6.40 do 2.00 do kraja postigao okruglo nula poena.

Zvezda je to koliko-toliko iskoristila i u tom periodu postigla devet poena, te smanjila zaostatak na 71:79.

Panter je pogodio dve trojke, Simon uzvratio jednom, ali je u narednom napadu, koji je Zvezda morala da iskoristi da bi imala kakve-takve šanse, Braun doneo lošu odluku i to je bio kraj.

Braun je imao užasno šutersko veče sa sedam poena (3/15 iz igre), ali i devet asistencija.

Najefikasniji je bio Davidovac sa 15 poena, dok su po 14 postigli Štimac (devet skokova) i Beron.

Ubedljivo najbolji kod gostiju bio je Šejn Larkin sa 24 poena, a pratili su ga Kris Singlton sa 13 i Rod Buboa sa 11.