24. Augusta 2019.

Najbizarniji meč u istoriji muškog tenisa?

Per je u polufinalu Vinston-Sejlema savladao Džonsona u tri seta koja su trajala samo sat i 17 minuta – 1:6, 6:0, 6:0.

Amerikanac i Francuz su odigrali drugi meč u danu, pošto su u petak morali da igraju i četvrtfinale zbog prethodnog odlaganja zbog kiše i nestanka struje.

Per je praktično pobedio sam sebe u prvom setu, odigravši bez trunke zalaganja u drugom delu seta.

I pored užasnog starta niko nije otpisivao “ludog” Benou, koji je poznat po čudnim potezima, promenama u raspoloženju i nivou igre i raznovrsnim rezultatima.

Ipak, niko nije očekivao ono što se desilo do kraja meča – Džonson nije osvojio ni jedan jedini gem.

Per je apsolutno dominirao u svakom segmentu igre, pogotovo na riternu i kod pasing šotova.

Zanimljivo je bilo u trećem gemu trećeg seta, kada je Per napravio tri duple kada je trebalo da potvrdi brejk i omogućio Džonsonu 0:40, a onda osvojio taj gem i sve do kraja meča.

Benoa će se u finalu Vinston-Sejlema, koje je na programu u subotu od 23.00, sastati sa Poljakom Hubertom Hurkačem.

Hurkač je savladao Kanađanina Denisa Šapovalova sa 2:0 u setovima bez previše muke – 6:3, 6:4.