16. Maja 2019.

Nadal u dva meča izgubio dva gema, Federer bolji od Ćorića

Nadal je u osmini finala pobedio gruzijskog tenisera Nikoloza Basilašvilija sa 2-0, po setovima 6:1, 6:0.

Ovakav rezultat posebno je zanimljiv, s obzirom da je u prethodnoj rundi, odigranoj takođe u četvrtak, pobedio Francuza Žeremija Šardija maltene identičnim rezultatom – 6:0, 6:1.

Prvi je do brejk lopte u ovom duelu došao Basilašvili, ali je Nadal to lako spasao. Uz malo muke gruzijski teniser je izjednačio na 1:1 u prvom setu, a malo ko – verovatno apsolutno niko – nije očekivao da će mu to biti i jedini gem u meču.

Do kraja prvog seta Basilašvili je osvojio samo četiri poena, dok je u drugom setu pružio podjednak otpor – imao je jednu gem loptu u celom setu i zasluženo pretrpeo ubedljiv poraz.

Nadal je u četvrtak proveo nešto više od dva sata, u oba meča zbirno, te zakazao četvrtfinalni duel sa sunarodnikom Fernandom Verdaskom, koji je u četvrtak eliminisao Dominika Tima i Karena Hačanova i proveo više od pet sati na terenu.

Dve pobede zabeležio je u Huan Martin del Potro. On je u dva seta pobedio i Davida Gofana (6:4, 6:2) i Kaspera Ruda (6:4, 6:4), te zakazao potencijalni duel sa Novakom Đokovićem, koji u osmini finala ima za protivnika Filipa Kolšrajbera.

Švajcarski teniser Rodžer Federer pobedio je Hrvata Bornu Ćorića u tri odigrana seta u osmini finala Mastersa u Rimu.

Federer je došao do pobede posle dramatične završnice koja je trajala dva i po časa – 2:6, 6:4, 7:6(6).

Rodžer je došao do četvrte pobede protiv Ćorića u njihovom šestom međusobnom duelu.

Federer je uspeo da dođe do druge pobede u istom danu, pošto je prethodno morao da odigra duel sa Žoaom Sousom (2-0) zbog problema sa kišom prethodnog dana.

Švajcarski teniser će u četvrtfinalu Rima igrati protiv Stefanosa Cicipasa koji je bio bolji od Fabija Fonjinija.

U prvom setu sve je polazilo za rukom Ćoriću. Federer je u uvodnom gemu meča imao 40:0 na servisu, ali je Borna vezao pet poena i došao do brejka. Federer je u međuvremenu zatražio pomoć lekara, zbog problema sa šakom, ali se ispostavilo da problem nije teže prirode.

Rodžer je mnogo bolje zaigrao u drugom setu i samim tim bio mnogo bolji na servisu, a prvi je napravio brejk. Oduzeo je servis Ćoriću i poveo sa 4:2, ali je Hrvat došao do tri vezane brejk lopte.

Federer ih je spasao, poveo sa 5:2, ali prilikom servisa za osvajanje seta ponovo prepustio brejk rivalu. Ipak, nekada prvi teniser sveta odgovorio je brejkom i odveo meč u treći, odlučujući set.

U trećem setu Hrvat i Švajcarac su igrali dosta sigurnije u svojim servis gemovima, a u protivnikovim nisu imali prilike. Ćorić protivniku nije dopustio da mu uzme više od dva poena po gemu, dok je uspeo da u dva navrata pripreti brejkom.

Imao je po jednu brejk loptu u petom i u devetom gemu seta, kada je mogao da dođe na korak do pobede, ali nije uspevao da ostane smiren i grešio je u najbitnijim momentima.

Ušlo se u taj-brejk, a tu je opet prvi pripretio Ćorić. Napravio je dva mini-brejka i došao do 6:4 i servisa. U narednom poenu je pogrešio, a Federer je to kaznio, vezao još dva poena i došao do svoje prve meč lopte, spasavši dve vezane.

Ćorić nije posustao na prvu “loptu”, ali jeste na sledeću. Pogrešio je ponovo kada je bilo najbitnije, a Federer je odličnom defanzivnom uspeo da pošalje nezgodnu loptu na mreži i iskoristi drugu meč loptu.

Grčki teniser Stefanos Cicipas pobedio je Italijana Fabija Fonjinija sa 2-0 u setovima u trećem kolu Mastersa u Rimu.

Cicipas se plasirao u četvrtfinale Rima pobedom koja je došla posle jednog časa i 13 minuta – 6:4, 6:3.

Grčki teniser je poveo sa 4:1, ali se Italijan vratio na 4:4 na opšte oduševljenje publike u italijanskoj prestonici.

Ipak, Fonjiniju je pala koncentracija kada je servirao na 5:4 za Grka, te je sa nulom pretrpeo brejk za kraj prvog seta.

U drugom setu viđen je maltene identičan scenario – Cicipas je prvi napravio brejk, Fonjini ga je vratio, ali je Stefanos uspeo da dođe do novog.

Potvrdio ga je posle 0:30 i došao do 5:2, a onda u narednom gemu odservirao za prolazak u narednu rundu.

Cicipas će u četvrtfinalu za protivnika imati Rodžera Federera, trećeg tenisera sveta, sa kojim se u zvaničnim mečevima sastao dvaput, oba puta ove godine, a ima učinak od po jedne pobede i poraza.