9. Juna 2021.

Nadal “slomio” Švarcmana za polufinale

Branilac titule i apsolutni rekorder u Parizu savladao je Dijega Švarcmana posle četiri odigrana seta – 6:3, 4:6, 6:4, 6:0.

Velika borba drugog tenisera sveta i Argentinca trajala je dva sata i 45 minuta.

rejkovi su krenuli pri rezultatu 3:2 za Nadala. Rafa je prvi oduzeo servis protivniku i poveo 4:2, ali je odmah uzvratio Švarcman i smanjio na 4:3.

Ipak, Nadal pravi novi brejk, odlazi na 5:3 i rutinskim servis gemom dolazi do prednosti u setovima.

Švarcman je igrao fantastično u drugom setu i zasluženo ga osvojio. Bio je siguran na svom servisu, pogađao je sve i slomio Rafu pri rezultatu 4:5, kada je Nadal servirao za ostanak u setu.

Napravio je brejk i došao do izjednačenja.

Veliku borbu u svakom gemu gledali smo u trećem setu i prelomio ga je Nadal pri rezultatu 4:4. Napao je servis Švarcmana i napravio brejk za 5:4.

Odservirao je za novi gem i prednost od 2:1 u setovima.

Seriju od 5 osvojenih gemova nastavlja u četvrtom setu, gde odmah pravi brejk i dolazi do 2:0. Serija se nastavila i na sedam osvojenih gemova, pa Nadal dolazi do duplog brejka i 4:0.

Na kraju, serija nije ni prestala i Švarcman se nije ni upisao na semafor u četvrtom setu.

U polufinalu igraće sa bolji iz meča Novak Đoković – Mateo Beretini.