23. Januara 2020.

Nadal “preskočio” Delbonisa, Kirjos lako do trećeg kola, Kuznjecova eliminisana

Nadal je “rešio” 76. igrača sveta za nešto više od dva sata i trideset minuta i na dominantan način “zakoračio” u treće kolo turnira.

On je meč počeo veoma dobro i do prvog brejka stigao već u četvrtom gemu, pa je tu prednost od 3:1 pretvorio u osvojen prvi set i već se lakše disalo.

Delbonis je pružio dosta jači otpor u drugom setu, u kom nije bilo brejkova i posle velike borbe se otišlo u taj-brejk koji je Rafael Nadal rešio u svoju korist, pa je preostalo da osvoji još 6 gemova u 3. setu za prolazak dalje.

On je to učinio za nekih pola sata tenisa i sa ubedljivih 6:1 krunisao sjajnu igru protiv argentinskog tenisera.

“Bio je težak meč, propustio sam dosta brejk prilika, ali pronašao sam način da pobedim. Mislim da sam u trećem setu bio dosta opušteniji i agresivniji”, rekao je Nadal nakon meča.

Nadal će u narednom kolu igrati protiv zemljaka Pabla Karenje Buste.

U treće kolo plasirao se i Švajcarac Stan Vavrinka koji je bio bolji od Italijana Andreasa Sepija posle pet setova – 4:6, 7:5, 6:3, 3:6, 6:4.

On će u narednom kolu igrati protiv Amerikanca Džona Iznera.

Amerikanac Tejlor Fric je slavio protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 4:6, 6:7, 7:6, 6:2, 6:2, a protivnik u trećem kolu biće mu Austrijanac Dominik Tim.

Ruski teniser Karen Hačanov pobedio je Šveđanina Mikaela Imera, takođe, posle velike borbe u pet setova – 6:2, 2:6, 6:4, 3:6, 7:6.

Njegov naredni protivnik biće Nik Kirjos.

Australijski teniser Nik Kirjos plasirao se u treće kolo Australijan Opena, pošto je pobedio Francuza Žila SImona sa 3:1 (6:2, 6:4, 4:6, 7:5).

Australijanac je uz dva brejka lako došao do prvog seta, a nešto neizvesnije bilo je u drugom setu, kada mu je bio dovoljan jedan brejk i jedna set lopta da povede s 2:0.

Drugi set protekao je u znatno drugačijem ritmu. Nakon izgubljenog gema na svoj servis, Simon je pojačao ritam i s dva vezana brejka uspeo da dodje do prednosti, a onda i seta.

Neizvesno je bilo i u četvrtom setu, a Kirjos je do prednosti stigao tek u 11. gemu kada je oduzeo servis svom protivniku.

Prvu meč loptu spasao je Simon, ali je Kirjos iskoristio drugu i na kraju slavio sa 3:1, a meč je trajao dva sata i 51 minut.

Njegov protivnik u sledećem kolu biće pobednik duela između Šveđanina Mikaela Imera i Rusa Karena Hačanova.

Rumunska teniserka Simona Halep plasirala se u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije, pošto je danas pobedila Britanku Harijet Dart sa 2:0 (6:2, 6:4) posle sat vremena i 18 minuta tenisa.

Sledeća protivnica Rumunke biće pobednica duela Kolins/Putinceva.

Italijanka Kamila Đorđi priredila je iznenađenje i pobedila 53. teniserku sveta Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu sa 2:0 (6:3, 6:1).

Meč je trajao sat vremena i četiri minuta.

U sledećem kolu Italijanka će igrati protiv Anđelik Kerber.