15. Novembra 2019.

Nadal pobjedom protiv Cicipasa zadržao šansu za polufinale!

Španski teniser slavio je posle skoro tri sata igre rezultatom 6:7 (4), 6:4, 7:5.

Prvi teniser sveta ovim trijumfom ostao je u trci za plasman u polufinale, što znači da i dalje nije obezbedio borbu za finale.

Nadalu je potrebno da Danil Medvedev, koji je izgubio šansu za prolaz dalje, savlada Aleksandra Zvereva u meču koji se igra od 21h. Ako ruski teniser savlada Nemca, Rafa će u polufinale proći kao prvoplasiran, a ako se desi obrnuto, među najbolja četiri proći će Zverev i Cicipas.

Obojica su odlično ušla u duel. Servirali su i igrale svoje gemove veoma dobro, pa tako za sat vremena igre u prvom setu nismo videli nijednu brejk šansu.

Usledio je taj-brejk koji je odlučio pobednika prvog perioda igre. Nadal je mnogo grešio, Cicipas je to iskoristio i rezultatom 7-4 dolazi do vođstva.

Nadal je bio na ivici ambisa jer je bio na set od eliminacije sa turnira. Ipak, Španac još jednom pokazuje da je veliki ratnik.

Više puta je pokušavao da oduzme servis mladom Grku u drugom setu, međutim Cicipas je u tri navrata uspeo da se izvuče. Ali, četvrti put nije uspeo.

Rafa u devetom gemu pravi odlučujuči brejk i u narednom je servirao da izjednači na 1-1. To je i učinio, i rezultatom 6:4 poravnava rezultat na semaforu (6:7 (4), 6:4).

Tokom treće seta gledali smo preslikanu igru iz drugog. Nadal je pretio, Cicipas je uspevao da spasi nekoliko brejk lopti, međutim pri kraju seta je popustio. Španac pravi brejk u 11. gemu i potom i 12. dolazi do potvrde i pobede.