24. Februara 2022.

Nadal ostvario rekord, Cicipas ekspres, loš dan za srpske igrače

Bio je to 12. trijumf u sezoni za Španca nakon što je slavio protiv Amerikanca sa 2:0.

Po setovima je bilo 6:0, 6:3 za sat i 17 minuta igre.

Akapulko, četvrtfinale:
Medvedev – Nišioka
Nadal – Pol
Giron – Cicipas
Nori – Gojovčik

Nadal je naročito impresivan bio tokom prvog seta u kom protivniku nije prepustio gem, odnosno napravio je sva tri brejka na protivnikov servis, propustivši samo jednu od 4 prilike za oduzimanje servisa.

Osvojio je 79 odsto poena na prvi servis, gotovo duplo više od protivnika, te ne čudi što je prvi set okončan nakon tek nešto više od pola sata.

Kozlov je pružio primetno veći otpor u nastavku, napokon krenuo da osvaja poene na drugi servis, ali je disproporcija onih osvojenih na prvi, iako umanjenja, ipal ostala. Ponovo je Nadal bio taj koji je prvi stigao do brejka u 4. gemu, ali je 130. igrač uzvratio u sedmom, samo da bi stečeno izjednačenje odmah u gemu potom i ispustio.

Time je otvorio put Nadalu ka prolazu dalje, a Španac je već prvu meč loptu iskoristio i zakazao četvrtfinalni susret sa još jednim Amerikancem.

Rival će mu ovoga puta biti 39. igrač sveta Tomi Pol koji je nakon skoro tri sata igre eliminisao Dušana Lajovića (2:1), te će u meč protiv favorizovanog Nadala sigurno ući sa dozom umora.

Pored dvojice pomenutih, u Akapulku nastupa veliki broj tenisera iz SAD tako da su učestvovali u šest od osam mečeva osmine finala turnira u Meksiku.

Ono što je zanimljivo jeste da uprkos tako velikom broju nijedan par u ovoj rundi nije uključivao susret sunarodnika iz severnog suseda, a to neće biti slučaj ni u narednoj rundi zbog činjenice da je veći deo eliminisan.

Markos Giron je savladao osvajača bronzane medalje na nedavnim Olimpijskim igrama u Tokiju Pabla Karenja–Bustu (2:1), dok su preostala trojica američkih igrača u vidu Džona Iznera, Tejlora Frica i Džefrija Vulfa eliminisani u ovoj rundi.

Umesto njih u nastavku ćemo gledati Kamerona Norija, Jošihita Nišioku i Stefanosa Cicipasa.

Automatski prolaz dalje obezbedio je Nemac Peter Gojovčik koji je trebalo da igra protiv izbačenog Aleksandra Zvereva, dok je Medvedev lako izašao na kraj sa Pablom Anduharom (2:0).

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u četvrtfinale turnira u Akapulku.

On je bio bolji od Amerikanca Džefrija Vulfa 2:0 za samo 49 minuta igre.

To je najbrža pobeda u karijeri četvrtog igrača sveta kada računamo kompletirane mečeve, a po setovima je bilo 6:1, 6:0.

Cicipas je silovito ušao u meč osvojivši prvih pet gemova uz dva ostvarena brejka, nakon čega je Vulf osvojio prvi i jedini gem u meču.

Od tada pa do kraja, Grk je vezao sedam gemova, a ono što je zanimljivo jeste da je Vulf u tom periodu osvojio isto toliko poena. Podatak koji svedoči o dominaciji Cicipasa.

On će u narednoj rundi igrati sa Markosom Gironom koji je bio bolji od Pabla Karneja-Buste (2:1).

Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće na turniru u Akapulku.

Bolji od njega bio je 39. igrač sveta Tomi Pol koji je slavio sa 2:1.

Po setovima je bilo 7:6 (8:6), 2:6, 7:5.

Imao je Lajović brejk priliku već na prvi servis protivnika, ali je nije iskoristio. Potom se krenulo sa sigurnim servis gemovima, sve do rezultata 5:5 kada su počele turbulencije. Nažalost, one su usledile na servis srpskog tenisera koji se suočio sa dve brejk prilike za Pola, ali je uspeo da se odbrani i time obezbedi najmanje taj-brejk.

Najmanje, s obzirom na to da je u narednom setu na servis Amerikanca imao dve brejk lopte koje nije iskoristio, a što je Pol kaznio slavivši u taj-brejku 8:6.

Nije to sputalo Lajovića koji je u narednom setu slavio nakon samo pola sata igre. Brejk na startu, pa još jedan pri rezultatu 4:2 uz iskorišćnu prvu set loptu su bili dovoljni za poravnanje. Popravio je konverzaciju u odlučujućim momentima i uz nešto slabiju igru Pola stigao do seta.

Međutim, to je ujedno bio i njegovim maksimum. Ako su igrači čuvali svoj servis u prvom setu, do trećeg to nije bio slučaj. Na kraju je Pol imao jedan više i to pri rezultatu 6:5 kada je imao tri meč lopte i Lajovića umalo ostavio bez poena na sopstveni servis iskoristivši drugu.

Srpski teniser Nikola Ćaćić i njegov partner u dublu Tomislav Brkić iz Bosne i Hercegovine nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale turnira u Akapulku

Oni su izgubili od britansko-brazilskog para Džejmija Mareja i Bruna Soareša posle tri seta, 6:2, 4:6, 4:10.

Ćaćić i Tomić su izgubili od trećih nosilaca posle sat i 30 minuta.

Oni su u prvom setu tri puta oduzeli protivnicima, koji su napravili jedan brejk. Marej i Soareš su u nastavku uzavratili i uz dva brejka izjednačili u meču. U super taj-brejku britansko-brazilski par bio je sigurniji, posle nerešenog rezultata 3:3 vezao je četiri poena, a tu prednost sačuvao je do kraja i obezbedio plasman u četvrtfinale.

Srpski teniser Dušan Lajović i njegov partner u dublu Ugo Nis iz Monaka izgubili su u osmini finala od salvadorsko-holandskog dubla Marsela Arevala i Žana Žulijena Rojera sa 7:5, 2:6, 10:8.

Lajović i Nis su tri puta oduzeli servis protivnicima, koji su napravili brejk više. Arevalo i Rojer su od početka trećeg seta bili u vodjstvu i posle prve meč lopte plasirali se u četvrtfinale.