28. Januara 2022.

Nadal odbio nalet Beretinija i otišao u finale!

Nadal je u polufinalu savladao italijanskog tenisera Matea Beretinija sa 3-1 u setovima – 6:3, 6:2, 3:6, 6:3.

Španac će za rekordnu 21. Grend slem titulu igrati protiv boljeg iz meča Danil Medvedev – Stefanos Cicipas, u nedelju od 09:30.

Nadal se mučio u prvom servis gemu koji je trajao sedam minuta, ali ga je nekako izvukao, iako prvog servisa nije bilo. Šta tek reći za prvi servis gem Beretinija?

Loše je servirao, svaku šansu iskoristio je Nadal da napadne i odmah došao do dve brejk lopte. Koristi prvu posle greške Beretinija i u narednom gemu potvrđuje brejk za velikih 3:0.

Beretini je u nastavku seta osvajao svoje servis gemove, ali to mu ništa nije značilo, pošto je Nadal bio odličan na svom servisu i održao je prednost brejka, što mu je donelo vođstvo u setovima.

Dobio je prvi set rezultatom 6:3 posle 43 minuta igre.

Nadal je jednostavno bio perfektan, dok je Beretini igrao katastrofalno i drugačiji ishod nije mogao biti u drugom setu.

Odmah je Nadal napravio brejk u prvom gemu drugog seta i potvrdio ga za 2:0, da bi u trećem gemu propustio tri brejk lopte, ali je iskoristio petu i došao do velikih 3:0, a zatim potvrdom brejka i do ogromnih 4:0.

Pucao je iz svih oružja Nadal na indisponiranog i krajnje neraspoloženog Beretinija, koji je napravio preko 25 neiznuđenih grešaka do sredine drugog seta, a Nadal imao 12 vinera na sve to.

Nije funkcionisao ni servis, grešio je i iz svog najboljeg udarca, top spin forhenda i ništa nije mogao protiv Nadala koji kao da je vratio vreme za 10 godina večeras na Rod Lejver areni.

Održao je Španac veliku prednost i osvojio drugi set rezultatom 6:2, a Beretini nije imao nijednu jedinu brejk loptu – kao i u njihovom prvom i jedinom susretu na US Openu 2019. godine.

Beretini se probudio u trećem setu i konačno počeo da igra tenis dostojan sedmom teniseru sveta.

Uzbuđenja i brejk lopti nije bilo sve do osmog gema, kada je Beretini odigrao fantastično.

Od rezultata 3:3 osvojio je 14 od narednih 15 poena. Pri rezultatu 4:3 je napao Nadalov servis i brzo došao do 0:40 i tri brejk lopte, prve ikada protiv Nadala.

Bombom iz forhenda upisuje viner i pravi brejk na drugu brejk loptu, a zatim ga potvrđuje servisom i osvaja gem sa nulom za osvajanje trećeg seta – 6:3.

Beretini je nastavio sa sjajnom igrom i u četvrtom setu, makar na svoj servis, pošto je vezao tri osvojena servis gema bez izgubljenog poena. Nadal je takođe bio siguran na servisu, pa smo gledali pravu igru nerava.

Pravo niotkuda u osmom gemu, Nadal dolazi do dve brejk lopte, koristi drugu i pravi brejk za 5:3.

Odservirao je u narednom za pobedu i otišao u finale.