11. Maja 2022.

Nadal nadigrao Iznera

Španski teniser, koji ja na terene na Foro Italiku došao po 11. titulu, posle 76 minuta igre pobedio je 27. tenisera sveta, Amerikanca Džona Iznera, 6:3, 6:1.

Bila je to njegova osma pobeda nad teniserom iz Severne Karoline u devetom okršaju.

Nije Nadal pokazao sav potencijal u ovom susretu, reklo bi se da je igrao koliko mu je bilo potrebno da bi završio posao, a Izner je pripustio svoje prilike.

Meč je počeo u nekako laganom ritmu, u prvih šest gemova nije bilo brejk lopti, a onda se prilika iznenada ukazala Amerikancu.

U sedmom gemu je imao dve brejk lopte, ali je Nadal sve to neutralisao, a potom kaznio protivnika.

U narednom, osmom gemu, iskoristio je drugu šansu, poveo sa 5:3 i potom posle 43 minuta igre rutinski odservirao za 6:3.

Praktično, Izner je već tada bio u mreži bivšeg broja jedan koji je odmah napravio brejk na startu drugog seta i rutinski ga potvrdio za 2:0.

Uspeo je Izner da prekine taj crni niz od pet uzastopno izgubljenih gemova, ali ne i da nastavi dalje.

Lako je Nadal došao do novog brejka za 4:1, sigurno ga potvrdio i to je bio kraj.

Dobio je dva gema u nizu i plasirao se među 16 najboljih.

Njega u trećem kolu čeka duel protiv Kanađanina Denisa Šapovalova.