2. Juna 2019.

Nadal lako do četvrtfinala

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtinu finala Rolan Garosa nakon pobjede nad Huanom Londerom sa 3-0 u setovima.

Rafael Nadal je slavio nad Huanom Londerom rezultatom 6:2, 6:3, 6:3, zanimljivo, identičnim rezultatom kojim je Rodžer Federer nešto ranije pobedio Leonarda Majera, s tim što je Rafin meč trajao dva sata i 16 minuta.

Nadal je sjajno počeo meč, ekspresno je dobio prvi gem sa samo jednim izgubljenim poenom, da bi odmah u drugom napravio brejk i potom ga potvrdio na svom servisu.

Uspeo je Londero da osvoji još dva gema na svom servisu i to je bilo sve što je osvojio. Nadal je brejkom zatvorio prvi set, a taj osmi gem je bio najduži u prvom setu, Nadal je imao dve set lopte i iskoristio je drugu.

Drugi set je počeo nešto mirnije, Nadal i Londero su osvajali poene na svom servisu, a zanimljivo da je četvrti gem pripao Argentincu bez izgubljenog poena. Naredni gem na svom servisu je prepustio favoritu Nadalu, koji je posle 49 minuta igre u drugom setu poveo sa 2-0.

U trećem setu je Londero izgledao dobro, ali je ipak dozvolio Nadalu da napravi tri brejka, ruku na srce, jedan brejk je uspeo da vrati, međutim to nije bilo dovoljno da bi se Rafa uzdrmao, pa je novim brejkom potvrdio dominantan performans i plasman u četvrtfinale Rolan Garosa.

Nadal će u četvrtfinalu Rolan Garosa igrati protiv boljeg iz duela Benoa Per – Kei Nišikori.