Na današnji dan – Agueroooo! - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Na današnji dan – Agueroooo!

Na današnji dan, 13. maja 2012. godine, Mančester siti je osvojio titulu u poslednjim trenucima.

Sezona 2011/12 bila je za pamćenje.

Mančester siti je osvojio titulu u nadoknadi vremena, golom Serhija Aguera.

“Građani” su golom Serhija Aguera u 94. minutu utakmice protiv Kvins Park Rendžersa došli do prve šampionske titule posle 44 godine.

Siti je pre toga osvojio dve titule, u tadašnjoj Prvoj diviziji – 1937. i 1968. godine.

Pred poslednje kolo, Siti i Junajted imali su po 86 bodova.

Junajted je gostovao Sanderlendu, dok je na “Etihad” dolazio “davljenik” KPR.

Ekipa Aleksa Fergusona je rano došla do vođstva preko Vejna Runija i zadržali su tu prednost do kraja, pa su na “Stadionu svetlosti” pratili završnicu meča iz Mančestera, gde je Siti nekoliko minuta pre kraja gubio od Kvins Park Rendžersa.

Na “Etihadu” su javili da je Bolton poražen i da KPR ostaje u ligi i ako izgubi, pa su tada gosti iz Londona “povukli ručnu”.

KPR je vodio 2:1 i to sa igračem manje od 66. minuta, a preokret je došao u nadoknadi.

Prvo je Džeko pogodio u 92. minutu za 2:2 posle kornera Davida Silve, da bi Aguero dva minuta kasnije doneo titulu, na asistenciju Balotelija.

To je bila jedina asistencija Balotelija u dresu Mančester sitija.