3. Novembra 2022.

Museti pobijedio Ruda

Posle drugog, eliminisan je i treći nosilac turnira, Norvežanin Kasper Rud, Museti je posle 139 minuta igre pobedio sa 4:6, 6:4, 6:4 i plasirao se u četvrtfinale.

Njemu je to najveća pobeda u karijeri do sada, ujedno i prva nad igračem iz Top 5.

Italijan, koji je 23. na svetskoj listi, prethodno je pobedio Marina Čilića i Nikoloza Basilašvilija.

Rud je bolje otvorio susret, brejkom u poslednjem desetom gemu došao je do početnog seta, 6:4.

U drugom setu, izmenili su brejkove i petom i šestom gemu, da bi Museti u devetom opet oduzeo servis protivniku, a potom odservirao za 6:4 i izjednačenje u meču.

U setu odluke, teniser iz Karare je napravio jedan brejk, desilo se to u petom gemu i to mu je bilo dovoljno da ostvari pobedu.

Museti će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom susreta između Novaka Đokovića i Karena Hačanova.