Murinjov Totenhem ispao poslije devet golova za 120 minuta - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Murinjov Totenhem ispao poslije devet golova za 120 minuta

Fudbaleri Evertona pobedili su posle produžetaka Totenhem 5:4 za plasman u četvrtfinale FA kupa.

Sjajan meč viđen je na Gudison parku, pun preokreta i na kraju je odlučen u produžecima.

Gol vredan prolaza “karamela” postigao je Brazilac Bernard u 97. minutu na maestralnu asistenciju Gilfija Sigurdsona, ukupno treći uz jedan gol junaka ovog meča.

A sve je krenulo idealno po tim Žozea Murinja kada je Dejvison Sančes pogodio već u trećem minutu, a onda “potonuo”.

Everton je već do 43. minuta dao tri gola preko Dominika Kalvert-Luina, Rišarlisona i Sigurdsona, a onda smo dobili početak drame.

Pogodio je Erik Lamela, da bi ubrzo usledilo izjednačenje kada je opet Sančes bio spretan u petercu “karamela” za 3:3.

Međutim, Sigurdson je opet “spakovao” za pogodak Rišarlisona i kada se činilo da je to kraj, iskočio je večeras rezervista Hari Kejn.

Odveo je utakmicu u produžetke sedam minuta pre kraja, ali je tamo Everton imao više snage.

Novi udarac za ekipu Žozea Murinja i još jedan gubitak trofeja…