18. Decembra 2022.

Mubadala: Trofej Cicipasu, Rud preslišao prvog na svijetu

Titulu je posle velike borbe i tri odigrana seta osvojio Grk Stefanos Cicipas, koji je bio bolji od Andreja Rubljova. Trećeplasirani je bio Norvežanin Kasper Rud, koji je lako savladao prvog igrača sveta Karlosa Alkaraza.

Odlično je otvorio Cicipas meč i oduzeo servis Rusu u prva dva gema. Kasnije je, doduše uz dosta muke, odbranio dva brejka prednosti i lako poveo sa 1:0. Ipak, Rubljov odgovara u drugom setu koji je bio napet.

Teniseri su lako branili svoj servis, ali pad koncentracije Atinjanina u desetom gemu spretno je iskoristio osmi igrač sveta i došao do brejka i seta za 1-1.

Treći set nije bio neizvestsan – dva brejka na startu dovode Cicipasa u vođstvo 4:0 i već je tada bilo jasno da Grk osvaja revijalno takmičenje.

Rud je do trećeg mesta na turniru stigao pobedom nad Alkarazom 6:1, 6:4 nakon lakih 69 minuta tenisa na stadionu „Zajed Sports Siti“. Iskoristio je čak četiri od šest brejk-prilika Rud i bez većeg otpora stigao do pobede protiv tinejdžera iz Mursije.

Na turniru su u muškom singlu učestvovali još i Kameron Nori i Borna Ćorić.

Rubljov je do titule u 2021. godini stigao porazivši u finalu Endija Marija. Novak Đoković je na ovom turniru koji nije deo ATP karavana do pehara stigao u 2018. godini.

U ženskoj konkurenciji u 2022. godini stigla je Tunišanka Ons Žaber, koja je u finalu bila bolja od Eme Radukanu.