21. Januara 2022.

Monfis i Šapovalov prošli dalje, Sakari izbacila Ruskinju, Azarenka deklasirala Svitolinu

Njih dvojica će snage odmeriti u nedelju, u okviru osmine finala prvog Grend slema u sezoni.

Kecmanović je do ove runde stigao posle pobede u četiri seta nad Lorencom Sonegom, dok je Francuz savladao Kristijana Garina maksimalnim rezultatom, 7:6, 6:1, 6:3.

Monfis, 20. igrač sveta, nije imao uopšte problema u duelu sa kolegom, koji se na ATP listi nalazi na jednoj poziciji iznad.

Neizvestan je bio samo praktično prvi set, koji je Monfis rešio posle taj-brejka, da bi u naredna dva na vreme stizao do brejka, te na kraju i trijumfa.

Inače, Monfis i Kecmanović su se do sada sastali samo jednom, pre nekoliko meseci na Mastersu u Parizu, kada je slavio iskusniji od dvojice tenisera, posle tri seta i preokreta.

Miši ili Gaelu, u četvrtfinalu u obzir dolazi neko od sledećih igrača: Beretini, Alkaras, Korda i Karenjo-Busta.

Kanadski teniser Denis Šapovalov plasirao se u osminu finala Australijan opena.

On je bio bolji od Rajlija Opelke 3:1.

Po setovima je bilo 7:6, 4:6, 6:3, 6:4 za tri sata igre.

Opelka je bolje servirao i spasao devet brejk lopti, ali to nije bilo dovoljno.

Imao je i sedam vinera više, ali i 46 neiznuđenih grešaka odnosno 14 više od Šapovalova.

Bolji iz duela Radua Albota i Aleksandera Zvereva će u narednom kolu igrati protiv 14. igrača sveta.

Beloruskinja Viktorija Azarenka ubedljivo je savladala Ukrajinku Elinu Svitolinu (6:0, 6:2) i plasirala se u osminu finala Australijan opena.

Dvostruka šampionka Melburna, iz 2012. i 2013, pregazila je za osam pozicija bolje plasiranu rivalku.

Naročito dominantna bila je u prvom setu, u kojem Svitolinoj nije prepustila nijedan gem, usput napravivši tri brejka.

Na isti način započela je i drugi period, a jedinu šansu za eventualni povratak Ukrajinka je propustila u četvrtom gemu.

Nova kazna stigla je u sedmom, da bi nešto kasnije, nakon malo više od sat vremena igre, Azarenka privela meč kraju.

Najteži gem za nju bio je poslednji, kada se suočavala sa tri brejk lopte, iskoristivši tek šestu meč loptu.

Amerikanka Medison Kiz savladala je Vang Ćang u trećem kolu Australijan opena.

Ona je do trijumfa stigla posle preokreta i taj-brejka odlučujućeg seta, 4:6, 6:3, 7:6(2).

Bilo je dosta brejkova u duelu Amerikanke, 51. na listi i Kineskinje, koja je trenutno 110. teniserka sveta.

Igračicama je u prva dva seta bio dovoljan brejk viška, dok je u trećem setu viđen pravi festival, na samom startu, kada su razmenile po dva brejka.

Bilo je mirno do taj-breka, koji je Kiz rešila dominantno rezultatom 10:2.

Naredna rivalka biće joj Paula Badosa.

Španska teniserka Paula Badosa je posle tri seta sa Australijan opena eliminisala Martu Kostjuk.

Trenutno 6. igračica sveta je ovaj duel mogla i ranije da reši, međutim, stvari su se za nju iskomplikovale.

Umesto dva, meč je trajao tri seta, tačno dva časa i 20 minuta, a rezultat je glasio 6:2, 5:7, 6:4.

Badosa je imala set i brejk prednosti, ali je Kostjuk u završnici II seta stigla do preokreta.

U odlučujućem setu viđen je festival brejkova, a ključan je napravila Badosa u sedmom gemu.

U osmini finala igraće protiv bole iz duela Kiz – Vang.

Amerikanka Džesika Pegula obezbedila je plasman u osminu finala Melburna.

Ona je savladala Nuriju Parisas-Dijas iz Španije rezultatom 7:6(3), 6:2, posle sat i po vremena igre.

Zanimljiv je bio prvi set, u kojem su igračice razmenile po dva breka, da bi u taj-brejku Pegula vezala četiri poena nakon 3:3 i stigla do vođstva.

Pegula je sa dva brza brejka na početku drugog dela igre slomila rivalku, a nešto kasnije i stigla do trijumfa.

Grkinja Marija Sakari opravdala je ulogu favoritkinje u duelu sa Veronikom Kudermetovom i plasirala se u osminu finala Australijan opena.

Osma nositeljka je do pobede stigla lako, posle jednog časa i 21 minuta igre, rezultatom 6:4, 6:1.

Problematičan za nju bio je samo početak, kada je pretrpela brejk, međutim, uzvratila je istom merom, dva puta i tako povela na ovom meču.

U drugom setu je bila furiozna, sa maksimalna tri brejka dokrajčila je 32. igračicu sveta.

Sakari u narednoj rundi očekuje meč sa Džesikom Pegulom.

Četvrta teniserka sveta Barbora Krejčikova plasirala se u osminu finala, pobedom nad Jelenom Ostapenko.

Aktuelna šampionka Rolan Garosa je do trijumfa stigla posle preokreta, rezultatom 2:6, 6:4, 6:4.

Nije bilo lako Krejčikovoj da eliminiše 27. igračicu sveta, vremenski, tačno dva sata i 12 minuta.

Ostapenko je imala set i brejk prednosti, međutim, Krejčikova je ribrejkom u petom gemu II seta najavila povratak.

Isto je učinila i u devetom gemu, a nešto kasnije i uvela meč u odlučujući set.

Ispostaviće se ključni brejk napravila je odmah na startu III seta, u tri navrata se i sama suočavala sa problemima u vidu brejk prilika, da bi na kraju iskoristila treću meč loptu na svom servisu i slavila.

Protivnica u 1/8 finala biće joj Viktorija Azarenka, dvostruka šampionka Melburna.