10. Aprila 2022.

Monako održao korak sa vodećima

Tako su kneževi, posle treće uzastopne pobede, nastavili trku sa vodećim ekipama za neku od pozicija koja vodi u Ligu šampiona.

Troa je posle 15. poraza u sezoni još blizu opasne zone i svaki naredni meč biće mu od velikog značaja.

Publika na stadionu Luj II bila je na nogama u 19. minutu kada je Kajo Enrike doneo prednost Monaku golom iz slobodnog udarca.

Bio je to prelep gol, pogodio je desni gornji ugao.

Dvadeset minuta kasnije, novi lep gol, ali sa druge strane, udarac Ikea Ugba sa linije šesnaesterca završio je u mreži domaćina.

Sve je rešeno u 57. minutu kada je posle odličnog centaršuta na pravom mestu bio napadač Monaka Kevin Foland, koji je loptu poslao pod prečku za konačnih 2:1.

Pobednika nije bilo na meču Anžea i Lila, 1:1.

Anže je poveo u 64. minutu autogolom Tijaga Dijala, da bi deset minuta kasnije bod Lilu, koji se takođe bori za izlazak u Evropu, doneo Edon Zegrova.

Isti rezultat bio je i na meču Bresta i Nanta.

Randal Kolo Muani je doneo prednost ekipi sa juga Francuske, ali je bod domaćinu spasao Brendan Šardone u 67. minutu.