13. Novembra 2021.

Monako nadigrao Bajern, Fener doživio debakl, Real pobjedom “zaključio” kolo

Izabranici Zvezdana Mitrovića su vodili od početka do kraja utakmice i apsolutno zasluženo slavili.

Tim iz Kneževine je sačuvao svoje mesto u plej-ofi zoni posle ove runde, pošto je osmi sa skorom 5-4, baš kakav ima i CSKA.

Ekipa Andree Trinkijerija ima učinak 3-6 i trenutno je 14. na tabeli.

Srpski košarkaši na ovoj utakmici, Danilo Anđušić i Vladimir Lučić su bili i te kako zapaženi.

Anđušić je imao 16 poena na svom kontu, uz jednu asistenciju, dok je Lučić duel završio sa 15 poena, četiri skoka i jednim dodavanjem.

Ognjen Jaramaz je odigrao 14 minuta u redovima gostiju, te zabeležio dva poena i jednu asistenciju.

Inače, najefikasniji pojedinac na meču bio je Majk Džejms, koji je ubacio 18 poena i imao četiri asistencije.

Košarkaši Olimpije iz Milana deklasirali su Fenerbahče u Istanbulu rezultatom 68:43, u utakmici devetog kola Evrolige.

Meč je bio rešen posle prvih 10 minuta igre, tokom kojih su domaći postigli samo tri poena.

Naredni kvartal rešili su u svoju korist izabranici Aleksandra Đorđevića, ali su početkom drugog poluvremena opet pali.

Olimpija je treću četvrtinu rešili sa 25:9 i tako u potpunosti ubila nadu Fenera da nešto može da uradi – ako je ona uopšte i postojala.

Domaći su u poslednjoj četvrtini dozvolili Olimpiji tek šest poena i tako koliko-toliko ublažili ovaj poraz.

Tim Etorea Mesine je siguran na čelu elitnog takmičenja sa skorom 8-1, dok je Fener ostao u drugoj polovini tabele, sa učinkom 3-6, koliko imaju i Bajern, Efes, Alba i Baskonija.

Goste je do pobede u Istanbulu predvodio Šilds sa 13 poena, Datome je dodao 11, Hol devet, baš koliko je dao i Mitoglu, koji je imao i šest skokova.

Kod Fenerbahčea jedini dvocifren bio je Pjerija sa 12 poena. Marko Gudurić je odigrao petnaestak minuta i postigao jednu trojku iz pet pokušaja.

Košarkaši Real Madrida pobedili su na svom terenu Žalgiris sa 95:82 (20:11, 31:34, 24:25, 20:12), u devetom kolu Evrolige.

Real je do pobede predvodio Geršon Jabusele sa 15 poena i šest skokova, a pratio ga je Serhio Ljulj sa 13 poena i četiri skoka.

Srpski košarkaš Tristan Vukčević je za osam minuta na parketu imao učinak od sedam poena i tri skoka.

Kod Žalgirisa bolji od ostalih bio je Tajler Kavano sa 14 poena.

Real je zabeležio sedam pobeda i dva poraza, dok je Žalgiris i dalje jedini tim bez pobede.

U narednom kolu Real će gostovati Asvelu, dok će Žalgiris dočekati Panatinaikos.