16. Januara 2022.

Modrić je ispisao istoriju i doveo Real do trofeja Superkupa

U finalu takmičenja kraljevski klub je pobijedio branioca trofeja Atletik Bilbao – 2:0.
Time je stigao do 12. pehara Superkupa Španije, za šta je najzaslužniji bio hrvatski vetaran Luka Modrić.
Realova "desetka" je načela rivala lepim golom u 38. minutu, na asistenciju Rodriga Goesa.

On je postavio rekord takmičenja jer je sa 36 godina i 129 dana postao najstariji strelac. Ujedno, postao je najstariji strelac najtrofejnijeg kluba sveta gledajući poslednjih 46 godina.
Tačku na trijumf Reala stavio je Karim Benzema iz penala u 52. minutu.

Upravo ga je Francuz iznudio kada je posle njegovog šuta jedan baskijski fudbaler igrao rukom.

Ono što je pogodio Benzema, nije Raul Garsija u 89. minutu kada mu je penal odbranio Tibo Kurtoa.

Prethodno, zbog igranja rukom je isključen Eder Militao, ali je Real mirno priveo utakmicu kraju...

Srpski reprezentativac Luka Jović je presedeo na klupi ceo meč.