8. Jula 2019.

Moćne Špankinje u Beogradu nastavile dominaciju Evropom

Košarkašice Španije pobedile su Francusku rezultatom 86:66 i odbranile titulu prvaka Evrope.

Špankinje su dominirale od početka do starta utakmice odigrane u beogradskoj “Štark areni” i po četvrti put osvojile Evropsko prvenstvo.

On su po treći put u prethodne četiri godine postale prvaci Evrope, a u dominaciju evropskom košarkom umešala im se samo Srbija 2015. godine.

Već posle prvih deset minuta Špankinje su imale dvocifrenu prednost, +11 (32:21).

Francuskinje su uspele da se vrate i da smanje na pet razlike, ali je Španija furioznom završnicom poluvremena otišla na +14 (50:36), dok je najveća prednost iznosila i 17 poena prednosti.

Francuska nije imala odgovor tokom treće, a ni četvrte deonice, te su prednost protivnica uspele da, samo na trenutak, smanje na osam poena.

Tokom četvrte četvrtine Španija je imala i maksimalnih +23 (82:59), te je meč privela mirno kraju.

Najefikasnija je bila Marta Sargaj sa 23 poena. Silvija Dominges je imala 13, a Laija Palau 12 poena.

Kod poraženih istakle su se Sandrine Gruda sa 18 i Bria Hartli sa 17 poena.