Mnogo šansi, ali Španija i Portugalija bez baruta - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Mnogo šansi, ali Španija i Portugalija bez baruta

Fudbaleri Španije i Portugalije odigrali na stadionu “Vanda Metropolitano” pripremni meč pred EURO, a iako se očekivalo, nismo videli golove – 0:0.

Bilo je puno šansi za pogotke, posebno pred golom Portugalije, čija je odbrana bila veoma klimava i nije ulivala poverenje pred šampionat Evrope.

Najbolju šansu propustio je Alvaro Morata u 91. minutu kada je izašao sam ispred golmana Ruja Patrisija, savladao ga, ali pogodio prečku.

Prethodno su šanse za “crvenu furiju” propuštali Markos Ljorente i Feran Tores u prvom poluvremenu, odnosno Morata, Pablo Sarabija i Tores u drugom delu.

Portugalci su, reklo bi se, podbacili, jer nisu prikazali napadački potencijal koji poseduju.

Kristijano Ronaldo odigrao je ceo meč, ali se nije naigrao fudbala.

Nekoliko minuta pre kraja je dobio loptu da izađe sam ispred golmana, ali je sebi dao glavom prejak for i nije stigao da izađe sam ispred golmana Španije Unaija Simona.

Španci će u utorak odigrati generalnu probu pred EP protiv Litvanije, dok će Portugalci dan kasnije igrati protiv Izraela.

Španija se nalazi u grupi sa Švedskom, Slovačkom i Poljskom, dok je Portugalija u “grupi smrti” sa Francuskom, Nemačkom i Mađarskom.