Mladi Nijemci prvaci Evrope - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Mladi Nijemci prvaci Evrope

Fudbaleri reprezentacije Nemačke do 21 godine novi su šampioni Evrope

Oni su u velikom finalu kontinentalnog šampionata u Ljubljani pobedili reprezentaciju Portugala, 1:0 (0:0).

Bio je to odličan meč dva tima sa dosta šansi i jedino je nedostajalo više golova.

Tijago Tomas je u devetom minutu pripretio golu Nemačke, da bi pet minuta kasnije pokušao i Diogo Dalo.

Nemci su u 16. minutu uzdrmali prečku kada je Florijan Virc šutirao, da bi pet minuta kasnije šansu imao i Lukas Nmeča.

Golman Portugala morao je da reaguje i u 30. minutu posle udarca Arnea Majera i to je bilo sve za prvih 45 minuta.

Odlučujući momemat meča dogodio se u 49. minutu.

Lukas Nmeča je posle sjajne solo akcije ušao u kazneni prostor, zaobišao je i golmana Portugala i lako zatresao mrežu.

Imali su Nemci priliku da uvećaju prednost u 73. minutu kada je Karim Adejemi izbio pred gol, ali je golman Diogo Moraleš Košta sjajno odbranio.

Nemci su igrali sjajno u odbrani, Portugal nije mogao da dođe ponovo do prilike, pa je trofej završio u rukama izabranika selektora Stefana Kunca.