28. Januara 2021.

Mitroviću 11 minuta, Fulamu bod na gostovanju Brajtonu, Šefild šokirao Junajted

Bio je to meč bez previše povoljnih prilika, Brajton je bio bliži pobedi, ali će bodom svakako biti zadovoljniji gosti sa “Krejven kotidža”.

U timu Fulama, menadžer Skot Parker dao je priliku reprezentativcu Srbije Aleksandru Mitroviću da igra od 79. minuta, ali očigledno je da to nije bilo dovoljno za bolji učinak.

Mitrović je odmah imao zapažen učinak, poslao je sjajnu loptu u 80. minutu ka Ridu, ali je odbrana Brajtona u poslednji čas reagovala i sprečila da Fulam dođe do izgledne prilike.

Brajton je u prvom delu dva puta pripretio Alfonsu Areoli, Leandro Trusar u 15. i Luis Dank u 19. minutu su se našli u šansama, ali je golman Fulama bio siguran.

U drugom delu, Nil Mopej u 70. i Solomon Marč u 85. minutu, mogli su da urade nešto više, ali se Fulam odbranio.

U drugom minutu nadoknade, jedina šansa za goste, imao je Ruben Loftus-Čik, ali je u poslednji čas izblokiran.

Fudbaleri Šefild junajteda slavili su kao gosti veliku pobedu nad Mančester junajtedom 2:1 (1:0) u utakmici 20. kola Premijer lige.

Bila je to četvrta pobeda gostujuće ekipe u poslednjih pet mečeva i četvrti poraz Junajteda od starta sezone, sve su doživeli na svom terenu.

Neverovatno je kako je tim Olea Gunara Solskjera odigrao slabo i bezidejno, dok su gosti, koji du došli da se brane, iskoristili šanse koje su im se ukazale da dođu do veoma bitnih bodova u borbi za opstanak.

Imali su veliku priliku da pobedom prestignu Mančester siti i vrate se na čelo tabele, ali nisu je iskoristili i Šefild je posle možda i najbolje partije ove sezone odneo bodove.

Gosti su poveli posle prve ozbiljnije situacije, posle kornera u 23. minutu.

Užasno je reagovala čitava odbrana Junajteda, posebno golman de Hea i Kin Brajan je glavom zahvatio loptu i poslao je u mrežu.

Junajted je u nastavku uspeo na isti način da uzvrati i stigne do izjednačenja.

Korner je izveo Aleks Teles, Hari Megvajer je skočio najviše i glavom prosledio loptu iza leđa golmana Ramsdejla.

Junajted je istina krenuo po taj drugi gol, ali bez ikakvog plana i ideje.

Ni izmene nisu dale ploda, a da sve bude gore po njih, gosti su postigli još jedan gol.

Ponovo je u 74. minutu loše reagovala odbrana, nisu uspeli da otklone opasnost posle nekoliko intervencija, Oliver Burk je šutirao, lopta je pogodila Tuanzebea i od prečke se odbila u mrežu za konačnih 1:2.

Tako je Junajted konačno poražen posle 13 mečeva u Premijer ligi.

U isto vreme na “Gudisonu” su igrali Everton i Lester i podelili plen (1:1).

Everton je uspeo da dođe do prednosti u 30. minutu, a strelac je bio Džej Rodrigez.

Ipak, tim Karla Ančelotija nije uspeo da sačuva prednost u nastavku, a Lester je došao do gola koji mu je doneo dragocen bod u borbi za vrh.

Igrao se 67. minut kada je Belgijanac Juri Tilemans šutirao sa 18 metara, lopta je ispod ruku golmana Pikforda završila u mreži.