8. Aprila 2019.

Mitrovićev Strazbur umalo savladao oslabljeni PSŽ

Trener Tomas Tuhel nije imao na raspolaganju, između ostalih, Nejmara, Edinsona Kavanija i Anhela Di Mariju, dok je Kilijan Mbape ostao na klupi.

Maksim Šupo-Motan je utakmicu započeo kao glavna napadačka opcija, a u 13. minutu postigao pogodak.

Ipak, 13 minuta kasnije došlo je do izjednačenja pošto je Žoja Nuno da Košta zakucao loptu u donji desni ugao gola Đanluiđija Bufona.

Da se PSŽ neće lako izvući iz duela najavio je Antoni Gonkalveš, sjajnim volejem koji je u 38. minutu završio iza leđa slavnog italijanskog golmana.

Od 60. minuta Kilijan Mbape se našao na terenu i Parižani su krenuli u potpunu ofanzivu, koja je donela rezultat tek u 82. minutu, kada je Tilo Kerer glavom postavio konačnih 2:2.

Kao kapiten ceo meč je za Strazbur odigrao reprezentativac Srbije Stefan Mitrović.

U ostalim mečevima, Rems i Lil su takođe remizirali (1:1), a minimalne pobede su ostvarili Tuluz i Nica, u duelima sa Nantom i Monpeljeom, u čijem timu su se našli Mihailo Ristić i Petar Škuletić.