30. Novembra 2019.

Mitrović za 20 minuta riješio utakmicu!

Golgeter reprezentacije Srbije bio je precizan u 23. i 43. minutu i Fulamu doneo prednost od 2:0 na gostovanju Svonsiju.

Mitrović je drugim pogotkom stigao do cifre od 15 u dosadašnjem delu Čempionšipa i osamostalio se na prvom mestu liste.

Prvi gol došao je posle nesreće Kamare, koji je pogodio prečku. Lopta se odbila do Mitrovića koji je imao lak posao glavom.

Prvi gol Mitrovića pogledajte OVDE.

Kod drugog pogotka bivši napadač Partizana imao je “sreće” jer je loptu potpuno promašio Onoma, koji je planirao da je šutne. Onoma je promašajem zbunio odbranu velškog tima, a Mitrović iz izuzetno povoljne situacije bio neumoljiv.

Taj gol pogledajte OVDE.

U drugom poluvremenu Svonsi je napadao i napadao, imao veći posed lopte i više šuteva, a tim sa “Krejven kotidža” se uglavnom branio.

Domaćin je uspeo da probije odbranu gostiju u 65. minutu kada je mrežu zatresao Bajers, ali Velšani nisu uspeli da dođu do novog pogotka i izjednačenja.

Fulam je trijumfom izbio na treće mesto Čempionšipa i istakao kandidaturu za ekspresan povratak u Premijer ligu – sve to na krilima Aleksandra Mitrovića.