Mitrović u završnici donio pobjedu Srbiji!

gledalaca: 3,859
sudija: Nejc Kajtazović (Slovenija)
Srbija: Rajković, Miletić, S. Mitrović, Kolarov, Mladenović, Maksimović, Milivojević, Gaćinović, Ljajić, Radonjić, A. Mitrović; Selektor: Ljubiša Tumbaković
Paragvaj: Fernandes, Rohas, Gomes, Alonso, Riveros, Horhe, Viljasanti, Paredes, Almiron, Sanabrija, Gonsales; Selektor: Eduardo Beriso

Naša selekcija imala je igrača više na terenu od 53. minuta, nakon crvenog kartona Almirona, međutim, sve do same završnice meča nikako nisu uspevali da probiju bedem ispred gola Fernandesa.

Jedini pogodak na meču postigao je Aleksandar Mitrović u 90. minutu, nakon odličnog centaršuta Milana Rodića.

Izabranici Ljubiše Tumbaković na početku utakmice nisu uspevali da nametnu svoju igru, pa su prvi put zapretili tek u 15. minutu, kada je šut sa ivice šesnaesterca oprobao Filip Mladenović.

U tim trenucima naši reprezentativci bili su bolji od protivnika, ali nikako nisu uspevali da konkretnije zaprete golmanu Fernandesu, sve do 25. minuta.

Tada je Srbija bila najbliža golu, međutim, udarac Adema Ljajića završio je na prečki.

Paragvajci su sve do pred kraj prvog poluvremena pokušavali iz polukontri i kontri da priprete Rajkoviću, a najbliži golu bili su u 42. minutu, kada im je uostalom i poništen pogodak.

Pre gola, faul nad kapitenom Kolarovim napravio je Morel, koji je tom prilikom zaradio i žuti karton.

Pokušavali su gosti da u završnici prvog dela igre dođu do gola, ali njihovi pokušaji završavali su se najčešće kornerima, bez konkretnije završnice, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:0.

Na startu drugog poluvremena, u 53. minutu, gosti su ostali sa desetoricom na terenu, pošto je Almiron, nakon pokušaja da simuliranjem iznudi penal, zaradio drugi žuti karton.

Međutim, ni to nije mnogo pomoglo ekipi Ljubiše Tumbakovića, pa su se svi pokušaji završavali udarcima iz daljine, bez veće opasnosti po gol Paragvaja.

Najbliži pogotku, baš kao i u prvom delu igre, bio je Adem Ljajić, čiji je udarac u 77. minutu sa distance golman Fernandes uspeo da zaustavi vrhovima prstiju.

Pokušavao je selektor Srbije da promenama osveži ekipu i to mu je uspelo u 90. minutu, kada je rezervista Milan Rodić precizno centrirao, a Aleksandar Mitrović nadskočio Alonsa za vođstvo Srbije i ispostaviće se konačnih 1:0.

Našu reprezentaciju u ponedeljak očekuje nastavak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i gostovanje Litvaniji u Viljnusu.