21. Oktobra 2021.

Mitrogol uveo Fulam u zonu za Premijer ligu, propast Paunovićevog Redinga

Trijumf londonskog tima potpisao je srpski golgeter Aleksandar Mitrović golom u 63. minutu, samo nekoliko posle vođstva preko Toma Kernija.

Mitrogol je sačekao jednu loptu sa boka i rutinski je prosledio u mrežu.

Bio je to njegov čak 13. pogodak ove sezone i ubedljivo je prvi strelac Čempionšipa. Ima tri više od Blekburnovog Bena Breretona.

Ovom pobedom Fulam je preuzeo drugo mesto koje vodi u Premijer ligu, umesto Vest Bromvič Albiona.

Tim koji je, kao i Fulam, igrao do prošle sezone u najjačem rangu engleskog fudbala je izgubio na gostovanju Svonsiju 2:1.

Fudbaleri Redinga poraženi su kod kuće od Blekpula 3:2 u okviru 13. kola Čempionšipa.

Izabranici Veljka Paunovića sjajno su otvorili meč i već nakon 11. minuta poveli preko Skota Dena.

Samo 10. minuta kasnije ta prednost je duplirana.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, ali je to sve što smo videli od ekipe Redinga.

Igrači Blekpula su u drugo poluvreme ušli kao preporođeni nakon pauze. Blistali su Oven Dejl i Džeri Jejts.

Upravo je Dejl prepolovio prednost u 69. minutu, a samo četiri minuta kasnije asistirao je Jejtsu za poravnanje.

Jejts se još jednom upisao u strelce kada je u 85. minutu postavio konačan rezultat sa “bele tačke”.

Reding je trenutno osmi na tabeli, na samo dva boda od mesta koje vodi u plej-of. U narednom kolu sastaju se sa Blekburnom.