27. Februara 2020.

Mirotićev koš za pobjedu protiv CSKA, Efes i Makabi upisali po još jedan trijumf

Barselona je iznenadila CSKA i odnela pobedu iz Moskve posle neizvesne završnice rezultatom 82:80.

“Blaugrana” se osvetila Moskovljanima, koji su prethodno slavili ubedljivu pobedu u Španiji sa čak 29 razlike.

Ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu tokom celog meča, a serijom 8:0 gosti su uspeli da se odlepe na +4 u poslednjih pet minuta.

CSKA je uspeo da dođe na poen zaostatka i da ima napad do kraja meča kojim je mogao do pobede, ali je loptu u svojim rukama imao Majk Džejms.

Američki plejmejker se “zabio” u protivničku odbranu i izgubio loptu, Brendon Dejvis je posle faula pogodio oba bacanja, a Dimitrisu Itudisu je ostalo osam sekundi da nacrta napad za izjednačenje.

Grk je to uradio maestralno, pa je Džejms ostao sam kao duh, te uspeo da pogodi trojku za izjednačenje. Ali, ostalo je još pet sekundi… Pešić je imao veoma lak zadatak za svoje igrače – lopta u ruke Nikole Mirotića.

Crnogorac je primio loptu okrenut leđima ka košu, a onda je pogodio izuzetno težak šut iz okreta preko Sent-Rosa – za pobedu.

Upravo je Mirotić bio najbolji pojedinac svoje ekipe sa 23 poena i osam skokova. Pratili su ga Kori Higins sa 17 i Brendon Dejvis sa 16 poena.

Danijel Haket je imao 17 poena na drugoj strani, Darun Hilijard je ubacio 14, a pomenuti Džejms 12.

Košarkaši Anadolu Efesa i Makabija ostvarili su pobede u 26. kolu Evrolige.

Efes je savladao Albu u Berlinu sa rutinskih 99:86.

Ergin Ataman na raspolaganju nije imao Šejna Larkina, ali je zato dominirao Vasilije Micić.

Srpski plejmejker postigao je 23 poena (6/7 iz igre, 9/9 bacanja, uz pet skokova i po devet asistencija i izgubljenih lopti, za 36 i po minuta na parketu, te bio MVP utakmice.

Alba se dobro držala sve do sredine treće četvrtine, kada je Efes napravio seriju i pred poslednjih deset minuta imao 14 poena prednosti.

Pored Micića u pobedničkom sastavu odlični su bili Adrijan Moerman sa 18, Tibor Plajs sa 18 i Rodrig Buboa sa 15 poena.

Kod domaćina istakao se Martin Hermanson sa 19 poena i osam asistencija, a najbolje ga je pratio Rokas Gedraitis sa 17 poena.

Real Madrid – Panatinaikos 96:78

Makabi je u Tel Avivu posle neizvesne završnice savladao Olimpijakos rezultatom 71:70.

Ekipa iz Pireja je uspela da se vrati posle -12 na startu treće deonice i da čak povede u završnici iste.

Gosti su nastavili u istom ritmu i u četvrtoj četvrtini, imali +6, ali na kraju pretrpeli poraz.

Na 20 sekundi do kraja Vejd Boldvin je promašio jedno bacanje za 68:70, a onda je u narednom napadu, Skoti Vilbekin pogodio trojku za 71:70.

U poslednjem napadu Šakil Mekisik je izgubio loptu.

Sjajni Vilbekin je meč završio sa 21 poenom, četiri asistencije i tri ukradene lopte, dok je Elajdža Brajant, koji je ukrao ključnu loptu u završnici, završio sa 13 poena.

Dvocifreni na drugoj strani su bili pomenuti Mekisik i Boldvin, sa 14 odnosno 13 poena.