8. Augusta 2019.

Minimalac Olimpijakosa, LASK iznenadio Bazel, Porto “iščupao” pobjedu u Krasnodaru

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su na gostovanju Bašakšehir 1:0, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Klub iz Pireja uspeo je da ostvari pobedi i dođe na korak do plasmana u plej-of kvalifikacija.

Do trijumfa je ih je predvodio Masouras, koji je u 53. minutu postigao jedini gol na meču.

Revanš utakmica igra se za šest dana u Pireju.

Fudbaleri LASK iz Linca savladali su Bazel u Švajcarskoj sa 2:1 (0:0).

Švajcarski predstavnik pomalo očekivano izgubio je pred domaćom publikom i za plasman u četvrto kolo biće im potrebno mnogo u Austriji. Golove za LASK postigli su Traunaer u 50. i Klaus u 82. minutu.

Strelac gola nade za Bazel bio je Zufi u 87. minutu. Revanš meč igra se šest dana u Austriji.

Fudbaleri Kluža i Seltika remizirali su 1:1, u trećem kolu kvalifikacija. Domaći fudbaleri poveli su preko Rondona u 28. minutu, a izjednačio je Forest u 37.

Fudbaleri Porta pobedili su na gostovanju Krasnodar sa 1:0, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Domaći fudbaleri bili su ravnopravan protivnik, srpski fudbaler Uroš Spajić komandovao je odbranom, ali je Serž Oliveira majstorijom u 89. minutu doneo trijumf Portugalcima.

Oliveira je izveo fenomenalan slobodan udarac, a Safonov nije imao nikakve šanse da odbrani šut.

Pokušao je Krasnodar u nadoknadi vremena da dođe izjednačenja, ali u Portugal ipak ide s golom zaostatka i sa veoma teškim zadatkom.

Revanš utakmica igra se za nedelju dana na stadionu “Dragao”.