4. Maja 2019.

Milvoki zavladao Bostonom za preokret u seriji

Baksi su došli do druge uzastopne pobede u seriji, pošto su pretrpeli “brejk” u prvom meču u Milvokiju.

Posle ubedljivih +21 u drugom meču u Milvokiju, Baksi su uspeli da pokažu “zube” i da povedu sa 2-1 u seriji, te preuzmu prednost domaćeg terena.

Nije izgledalo kao da će Boston pretrpeti drugi uzastopni poraz posle prvih 12 minuta, pošto su tada imali prednost od pet poena.

Ipak, u drugom kvartalu Baksi su uhvatili ritam i smanjili prednost protivnika na samo poen razlike pred odlazak na odmor.

U trećoj četvrtini rešila se dilema oko pobednika. Gosti iz Milvokija uspeli su da postignu čak 40 poena, naspram protivnikovih 31, i da povedu sa osam poena razlike pred ulazak u odlučujuću četvrtinu.

Prednost gostiju samo je rasla u tom periodu. BIla je najviše i 17 razlike, a Boston nije imao odgovor za zahuktale Bakse. Do kraja utakmice Seltiksi su uspeli samo da umanje “bol”, ali ne i da zakomplikuju situaciju.

Najbolji igrač Baksa Janis Adetokumbo bio je još jedanput najbolji i imao 32 poena, 13 skokova i osam asistencija.

Grka su pratili Džordž Hil sa 21, Kris Midlton sa 20, Pet Konaton sa 14 i Nikola Mirotić sa 13 poena.

Sa druge strane istakao se Kajri Irving sa 29 poena, dok je konačno odličan meč odigrao Džejson Tejtum sa 20 poena i devet skokova. Džejlen Braun je imao 18, Markus Moris 16, a Al Horford 17 poena.

Naredni meč, četvrti u seriji, igra se takođe u Bostonu 7. maja.