28. Maja 2021.

Milvoki sprema “metlu”, Bjelica sjajan, Lejkersi prejaki za Finiks

Milvoki Baksi su se mučili sa Majami Hitom u prvoj utakmici, onda su ih u drugoj “pregazili”, baš kao i u utakmici broj 3.

Pobeda od 29 razlike, rezultatom 113:84 za 3-0 u seriji i potencijalno čišćenje u narednoj iliti popularna “metla”.

Janis se nije mnogo zaletao, a opet je bio sjajan. 17 poena, 17 skokova, dok je 22 ubacio Kris Midlton, a 19 Džru Holidej uz čak 12 podeljenih asistencija.

Na drugoj strani, 19 poena je postigao Džimi Batler, 17 Bem Adebajo, dok je srpski košarkaš Nemanja Bjelica odigrao veoma dobar meč sa klupe i za 18 minuta postigao 14 poena, uhvatio 4 skoka i podelio 2 asistencije.

Baksi su inače već u prvoj četvrtini napravili osetnu prednost, kada je bilo 26:14, a Hit je nekako uspeo da zadrži priključak, pa je Milvoki u trećoj četvrtini ponovo dodao gas i rešio pitanje pobednika.

Na kraju, 113:84 i 3-0 u seriji za Milvoki.

Los Anđeles Lejkersi su napravili preokret posle poraza u prvom meču u Arizoni i sada vode sa 2-1 u seriji, jer su u svom Stejpls Centru bili bolji od Finiks Sansa sa 109:95.

Oseća se nedostatak zdravog Krisa Pola. On se povredio još u prvoj utakmici i od tada ne igra baš najbolje, a sinoć je imao 7 poena i 6 asistencija za 27 minuta.

Diandre Ejton je sa 22 poena i 11 skokova bio najefikasniji u Sansima, dok je Devin Buker imao 19 poena, a Kameron Pejn 15.

U redovima Lejkersa, čak 34 poena je postigao Entoni Dejvis, 21 je dodao Lebron Džejms, a 20 Denis Šruder.